В Українському кризовому медіа центрі пройшов брифінг напередодні Першого Національного конгресу волонтерів, який відбудеться 27 вересня 2017 року в Українському домі.

 

Тема брифінгу “Волонтерство - шлях до створення громадянського суспільства в Україні”.

Відкриваючи зустріч, директор Українського дому Юрій Стельмащук відмітив, - «Перший Національний конгрес волонтерів, організований з розумінням того, що хлопці, які сьогодні на передовій і які повертаються додому, у них війна продовжується в їх роздумах, їх серцях. Нажаль сьогодні, в мирний час, це серйозне питання, що вимагає глибокої адаптації і реабілітації, мало того, психологічного та практичного підходу, де вони могли б перебувати в реальному середовищі і щоб це в перспективі не шкодило їх сім’ям, а навпаки, допомагало будувати нашу країну. Сьогодні ми розуміємо, що волонтерство - це абсолютно нова історія, яка зробила надзвичайно великий вклад в те, щоб країна була збережена. І те що продовжуються ці зміни, знову ж таки на волонтерських засадах, стосується не тільки в допомозі, а дійсно ми бачимо волонтерській рух в боротьбі с корупцією і в боротьбі з іншими негативними явищами, в розбудові громадянського суспільства, а саме, в громадських радах, міністерствах при різних відомствах.

І ми розуміємо, що це добрий сигнал, котрий потрібно підтримувати та організовувати структуровані речі, які б діяли в правовому полі і мали б, в кінцевому результаті, я би сказав, таку собі ще одну владу громадського суспільства контролю і моралі. Тому вірю, що саме цей національний конгрес волонтерів буде першим сильним кроком в цьому напрямку».