Чим може «старий добрий» Українській дім допомогти в реформуванні держави – Юрій Стельмащук

 

Сьогодні Українській дім один із атрибутів нашої держави. Враховуючи ті події, які останнім часом відбулись в Українському домі, вони підкреслюють і акцентують напрямок нашої роботи саме на національну ідею. Тому ми розуміємо, що незважаючи на ситуацію, яка склалася в нашій державі на сході, економічну ситуацію, що без серьозної світоглядної платформи об’єднати народ практично неможливо.

Притому, що я патріот своєї країни і спілкуватися для мене українською мовою це принципово і без всяких обговорень, однак звичайно я розумію, що цей єдиний атрибут не може об’єднати всю Україну. Але, якщо говорити для прикладу: сім’я, батьки, земля, і робити наголос – не на «ця Україна», а Моя Рідна Україна, в якій я хочу жити, працювати. Я готовий працювати на майбутнє своїх дітей, онуків, правнуків, саме ці речі повинні стати основою. Це духовний стержень, освітній, це зрозуміло – здоров’я. Один із напрямків – це здорова нація.

Ми розуміємо сьогодні гострі проблеми, які відбуваються, наприклад, з нашими воїнами, з психологічним станом тих людей зі сходу, вони не можуть адаптуватися в своїй державі, ситуація критична. Хоча питання алкоголізму, наркоманії воно надзвичайно актуальне десятки років, але ми розуміймо що проблема стратегічного підходу до цієї проблеми не була вирішена і не вирішена до сьогоднішнього часу.

Практично людина, яка залежить від алкоголю, вона залишається з проблемою сам на сам, і проблемою в сім’ї – сам на сам, ситуація з наркоманією і психологічними розладами. Друга ситуація: я, як управлінець бачу, що весь цей процес не систематизований, не може стан людини залежати від милостині, настрою чи інших факторів – допомогти цій людині, чи не допомогти.

Ці речи мають бути системними, саме поняття – національна ідея, головної цінністю і головним ресурсом в Україні не є корисні копалини, не є інші такі ресурси – земля і таке подібне, а саме людина. Людина здорова, людина розумна, людина вмотивована, людина для якої створені всі необхідні умови, для того, щоб вона могла жити, планувати, розвиватися.

Ми стараємось залучати спеціалістів, професіоналів, людей які в цій галузі десятки років працюють, але при цьому всьому, як говорилось, соціальна реабілітація працює окремо, фізична, окремо психологічна. В цьому процесі Українській дім хоче залучити всіх цих професіоналів на один майданчик.

По друге: відпрацювати цю систему, саме ефективно з новітніми технологіями і практиками.

І третє: створити базу законодавчої ініціативи, щоб все це можливо було б перевести в закон, і у відповідності зорганізувати бюджет, який дійсно буде підсилений.

Саме ця проблема повинна бути розв’язана не просто голими словами, а конкретним ресурсом, де людині не треба буде ходити і просити, а де буде отримувати якісну допомогу.

Ми розуміємо, що це треба робити, ми бачимо як руйнуються сім’ї, вмирають люди, у багатьох втрачається сенс до життя і ця систем, яка функціонує не життєздатна. Тому треба все міняти по-новому.

Тому реформа, на справді, починається з простих речей — аудит, оцінка, система, яка підкріплена конкретним бюджетом. Будемо чесними - система відмерла, її потрібно не ремонтувати, а мудро змінювати.