Запровадження європейських стандартів доброго управління у державних установах в Україні

 

26 червня в Українському домі відбувся cемінар «Запровадження європейських стандартів доброго управління у державних установах в Україні для розробників державної політики у сфері земельних відносин та розвитку сільських територій».

Під час семінару було представлено керівні принципи впровадження європейських стандартів доброго управління у процесі розробки та впровадження державної політики у сфері земельних відносин та розвитку сільських територій в Україні, продемонстровано їх практичну реалізацію на прикладі громадських платформ, що були утворені на двох пілотних територіях у рамках виконання проекту програми голландського уряду Матра у Херсонській та Київській областях.

Міжнародна громадська організація Прімавера за підтримки уряду Нідерландів виконує проект «Ініціативи щодо участі зацікавлених сторін на місцевому рівні у реформуванні земельних відносин та розвитку сільських територій». У даному проекті напрацьовується практичний досвід запровадження європейських принципів доброго управління при розробці державної політики у галузі земельних відносин та розвитку сільських територій. На двох пілотних територіях у Фастівському районі Київської області та Білозерському районі Херсонської області утворені громадські платформи, що розробили рекомендації до уряду та запроваджують різноманітні інструменти впливу для їх врахування при розробці державної політики. Ці рекомендації частково вже враховані у документах, що підготовлені робочими групами Міністерства аграрної політики та продовольства України при розробці Державної стратегії сільського господарства та розвитку сільських територій на період до 2020 року. Громадські платформи також започаткували низку місцевих ініціатив у частині відновлення зрошення, розвитку біоенергетики та екотуризму на названих пілотних територіях.

Добре управління неможливе без прямого діалогу між громадами та урядовцями. Тому для розповсюдження та використання європейської практики Доброго управління при роботі урядових установ в Україні проектом Матра проводяться  навчальні семінари для керівництва та фахівців Міністерств та відомств, що зараз активно працюють над реформами у сфері земельних відносин та розвитку сільських територій.

Розповсюдження принципів Доброго управління сприяє зростанню довіри суспільства до уряду та реформ, які він проводить, що в свою чергу зменшує  ризики для інвесторів та покращує  інвестиційний клімат в Україні.

 

Графік роботи:

26 червня

з 9.30 до 14.00