ЮВІЛЕЙНИЙ ВЕЧІР

 

В п’ятницю, 20 січня 2017 року в Українському домі, при повному аншлазі, відбувся ювілейний вечір, присвячений 80-річчю від дня народження  видатного українського письменника Євгена Гуцала.

У заході прийняли   участь відомі українські письменники, а саме: Дмитро Павличко,  Іван Драч, Юрій Щербак, Михайло Слабошпицький, Любов Голота, Леся Воронина.  Також прийняли участь у ювілейному вечорі відомі виконавці української сцени, такі як: Сестри Тельнюк, Тарас Компаніченко та гурт «Хорея козацька», Кирило Стеценко, гурт «Шпилясті Кобзарі, Ігор Жук та Дмитро Гуцало.

Творчість Євгена Гуцала - унікальне явище в нашій літературі. За 58 років свого життя він написав 45 книжок - це оповідання й новели, повісті й романи, вірші й публіцистика. Ліна Костенко порівнювала блискучу прозу Гуцала з дивовижними картинами французьких художників-імпресіоністів. Письменник був одним із найяскравіших представників шістдесятників, книжки якого в Україні миттєво ставали бестселерами й виходили за кордоном у перекладах німецькою, португальською, англійською, французькою, польською, болгарською, сербською, чеською та угорською. Але найбільше ім’я Євгена Гуцала відоме сьогодні завдяки публіцистичній книжці «Ментальність орди». Адже ще 22 роки тому письменник передбачив і нинішню війну, й можливість окупації Криму та Сходу України. Особливістю цієї книжки є те, що Гуцал обґрунтував свої висновки щодо багатовікової московської експансії та російського колоніалізму, посилаючись на свідченнях самих же російських воєначальників, істориків, політиків і поетів - співців «Третього Риму».

Сьогодні ми переконуємося – «Ментальність орди» стає дедалі актуальнішою. На жаль.

Графік роботи:

20 січня

о 19 годині