X Міжнародна конференція Українського форуму благодійників «Атлас благозмін»

 

22 лютого 2018 року в Українському домі відбулася Х Міжнародна конференція Українського форуму благодійників. Це найочікуваніша подія у сфері благодійності та соціальних ініціатив. Масштаби заходу щороку зростають у геометричній прогресії: як наслідок, у 2016 році конференція зібрала понад 200 учасників, а у 2017 – понад 400. Уже традиційно захід об’єднує найуспішніших практиків філантропії та експертів третього сектору з різних країн світу.

Організатори поставили собі за мету проаналізувати ефективність впливу благодійного сектору на реформи, що відбуваються в Україні, а також розробити дорожню карту благозмін та інструменти їх реалізації, які потрібні для розбудови успішної та процвітаючої держави, що було успішно виконано.

Програма конференції включала три секції:

1. Панельні дискусії (обговорення заданої теми між 2-4 експертами, тривалість – 1,5 години). У рамках цього формату організатори заходу пропонували розглянути наступні теми:
∙ медична реформа, причини необхідності її проведення та роль благодійного сектору в реформуванні системи охорони здоров’я в Україні;
∙ стан і перспективи розвитку соціальної сфери в Україні, чому благодійні організації виконують обов’язки держави, шляхи налагодження ефективної співпраці між секторами;
∙ IT-технології в організації громадянського суспільства (ОГС): вітчизняний і міжнародний досвід;
∙ стратегія сталого розвитку України, проблеми та шляхи досягнення Цілей сталого розвитку, роль і місце благодійного сектору в реалізації глобальної програми та як мотивувати ключових гравців до міжсекторального партнерства.

2. Воркшопи та майстер-класи за участю успішних і досвідчених тренерів (курс підвищення кваліфікації з певної теми, тривалість від 60 до 90 хвилин кожний). Учасники відвідали:
∙ тренінг з лідерства та управління проектами;
∙ воркшопи про використання IT-технологій, які підвищують ОГС; нетворкінг для НГО; механізми соціального партнерства, а також про ресурси, де можна підвищити свої Digital skills.

3. Лабораторію соціального підприємництва, де Спікери та учасники цієї секції обмінялися досвідом та обговорити міжнародні і вітчизняні тренди з метою популяризації соціального підприємництва в Україні та його впливу на благозміни в українському суспільстві. Протягом дня відбувалася дискусія за участі латвійських експертів, щодо законодавчого забезпечення соціального підприємництва в Україні. Також випускники Міжнародної школи соціальних підприємців SELab захищали свої бізнес-моделі. SELab є спільною ініціативою Chasopys Creative Family та Українського форуму благодійників, що реалізується в рамках міжнародного проекту SEEEP – Social Entrepreneurship Experience Exchange Project за підтримки Swedish Institute.
Саме тому захід був корисним та цікавим насамперед для:
∙ засновників, керівників та співробітників благодійних та громадських організацій;
∙ соціальних підприємців;
∙ представників бізнесу, які займаються або планують займатися благодійністю;
∙ представників влади;
∙ ініціативних груп населення;
∙ мас-медіа.

У конференції взяли участь міжнародні експерти, зокрема:
∙ Ніколас Мурігу (Швеція), співзасновник KalmarCo-workingspace (Швеція);
∙ Діана Лапкіс (Латвія), директор та співзасновниця Міжнародного акселератора соціального підприємництва New Door;

Своєю участю, конференцію, в якості спікерів та експертів, також підтримали представники наступних благодійних фондів, бізнес-компаній та державних установ: МБФ «КАРІТАС України», Всеукраїнська благодійна організація «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД», ГО «Garage Gang», Українська біржа благодійності, Фонд Олени Пінчук, БФ «Таблеточки», DevRain Solutions, TechSoup, Chasopys Creative Family, SELab, Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», ПРООН в Україні.

Графік роботи:

22 лютого

з 9.00 до 19.00