ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДІАБЕТУ

 

14 листопада 2018 р. об 11-й годині в Українському домі розпочне свою роботу щорічний захід до Всесвітнього Дня Діабету.

Всесвітній День Діабету – соціально орієнтований захід, який цього року пройде під гаслом «Сім’я і діабет. Діабет стосується кожної родини». Він важливий для популяризації профілактики, а також і для підвищення якості лікування цукрового діабету. Це також дуже важливий доказ можливостей боротьби з неінфекційними хворобами.
Всесвітня організація охорони здоров'я у 1992 році визнала діабет неінфекційною епідемією і оголосила 14 листопада Всесвітнім Днем Діабету. З 2007 року в усьому світі цей захід проводиться під егідою ООН. З ініціативи Міжнародної діабетичної асоціації України Всесвітній День Діабету проводиться в столиці та в інших містах України з 1997 року.
Всесвітній День Діабету покликаний об’єднати світову діабетичну громадськість в боротьбі з глобальною загрозою безпеці людства - діабетом, який ще в межах нинішнього покоління може вразити півмільярда жителів землі. Діабет лягає важким економічним тягарем на суспільства та уряди, від нього не застраховані ні багаті, ні бідні, ні молоді, ні старі. Особливу тривогу викликає ріст захворюваності серед дітей та молоді. Катастрофічні темпи розповсюдження цукрового діабету сьогодні починають випереджати здатність систем охорони здоров’я надати допомогу усім хворим. Тому так необхідно привернути увагу громадськості, вчених, медиків, державних та політичних діячів до проблеми.
В Україні зареєстровано більше 1 млн людей з діабетом, але через низьку діагностованість діабету їх кількість насправді набагато більша. Діабет є пожиттєвою хворобою, і у випадку діабету 1-го типу розвиток його відвернути не можна. Але в багатьох випадках діабету 2-го типу хворобу можна попередити. Саме тому вирішальне значення має всебічна поінформованість про ознаки діабету, про те, як відвернути чи затримати розвиток діабету або його ускладнень. Важливо, щоб кожна людина з діабетом отримала діабетологічну освіту, яка дозволить ефективно контролювати свій діабет.
У програмі: міжнародна виставка діабетичної продукції, майстер-класи для лікарів і пацієнтів, безкоштовні експрес-аналізи рівню глюкози в крові, вимір артеріального тиску, консультації спеціалістів.
Небезпеку не можна недооцінювати, адже за прогнозами ВООЗ до 2030 року 70% людей планети помиратимуть саме від неінфекційних хронічних захворювань. Загроза діабету зростає, тому невикористання наявних знань про цю хворобу ставить під загрозу майбутні покоління.
Ми закликаємо всіх до об'єднання зусиль та формування громадського руху, який буде невпинно привертати увагу суспільства та державних і політичних діячів до проблеми хронічних захворювань та послідовного вирішення важливих соціальних проблем.

Організатори: Міжнародна діабетична асоціація України, Науково-популярний журнал «Діабетик», Київський благодійний фонд «Діабетик», Київський міський клінічний ендокринологічний центр.

Оргкомітет МДАУ: т. (044) 235-26-85, (067) 892-01-87

Графік роботи:

14 листопада