Всесвітній День Діабету - 2016

 

14 листопада в Українському домі у Всесвітній день діабету пройшов соціально орієнтований захід, під гаслом: «Всі погляди на діабет. Дій сьогодні, щоб змінити завтра». Захід важливий не лише для популяризації профілактики, а й для підвищення якості лікування цукрового діабету. Він став також дуже важливим доказом можливостей боротьби з неінфікованими хворобами. Всесвітній день діабету покликаний об'єднати світову діабетичну громадськість в боротьбі з глобальною загрозою безпеці людства - діабетом, який може вразити півмільярда жителів землі.

Діабет лягає важким економічним тягарем на суспільства та уряди, від нього не застраховані ні багаті, ні бідні, ні молоді, ні старі. Особливу тривогу викликає ріст захворюваності серед дітей та підлітків. Катастрофічні темпи розповсюдження цукрового діабету сьогодні починають випереджати здатність систем охорони здоров'я надати допомогу усім хворим. Тому так необхідно привернути увагу громадськості, вчених, медиків, державних та політичних діячів до проблеми.

В Україні зареєстровано більше 1 300 000 людей з діабетом, але через низьку діагностованість діабету їх кількість насправді набагато більша. Діабет є хронічною хворобою, і у випадку діабету 1-го типу розвиток його відвернути не можна. Але в багатьох випадках діабету 2-го типу хворобу можна попередити. Саме тому вирішальне значення має всебічна поінформованість про ознаки діабету, про те, як відвернути чи затримати розвиток діабету та його ускладнень.

У програмі: міжнародна виставка діабетичної продукції, прес-конференція, лекції, майстер-класи для лікарів та пацієнтів, безкоштовні експрес-аналізи рівня глюкози у крові, вимір артеріального тиску, ЕКГ, консультації спеціалістів: ендокринолога, кардіолога, офтальмолога, терапевта, лікаря з діабетичної стопи, психолога. Небезпеку не можна недооцінювати, адже за прогнозами ВООЗ до 2035 року 70% людей планети помиратимуть саме від неінфекційних хронічних захворювань.

Загроза діабету зростає, тому невикористання наявних знань про цю хворобу ставить під загрозу майбутні покоління. Ми закликаємо всіх до об'єднання зусиль та формування громадського руху, який буде невпинно привертати увагу суспільства та державних і політичних діячів до проблеми цукрового діабету та послідовного вирішення важливих соціальних проблем. Разом ми можемо більше! Організатори: Міжнародна діабетична асоціація України, Науково - популярний журнал «Діабетик», Київський благодійний фонд «Діабетик», Київський міський клінічний ендокринологічний центр.

Графік роботи:

14 листопада

о 10.00