Всесвітній День Діабету

 

10 листопада в Українському домі відбувся захід присвячений Всесвітньому Дню Діабету.

Цього року Всесвітній день діабету пройшов під гаслом:
1. Дій, щоб змінити своє життя сьогодні. Здорове харчування – це важлива частина контролю всіх типів діабету.
2. Дій, щоб змінити світ завтра. Доступ до здорової їжі – невід’ємна частина для зниження глобального спалаху розповсюдження діабету.  

Всесвітня організація охорони здоров'я у 1992 році визнала діабет неінфекційною епідемією і оголосила 14 листопада Всесвітнім днем діабету. З 2007 року в усьому світі цей захід проводиться під егідою ООН. З ініціативи Міжнародної діабетичної асоціації України Всесвітній день діабету проводиться в столиці та в інших містах України з 1997 року.

У програмі цьогорічного Дня діабету проводились: прес-конференції, лекції з здорового харчування, міжнародні виставки діабетичної продукції, майстер-класи для лікарів, батьків дітей та дорослих з діабетом, безкоштовні експрес-аналізи рівню глюкози в крові, вимір артеріального тиску, ЕКГ, консультації спеціалістів: ендокринолога, кардіолога, офтальмолога, терапевта, лікаря з діабетичної стопи.

Небезпеку не можна недооцінювати, адже за прогнозами ВООЗ до 2035 року 70% людей планети помиратимуть саме від неінфекційних хронічних захворювань. Загроза діабету зростає, тому невикористання наявних знань про цю хворобу ставить під загрозу майбутні покоління.
Організатори: Міжнародна діабетична асоціація України, Науково - популярний журнал «Діабетик», Київський благодійний фонд «Діабетик», Київський міський клінічний ендокринологічний центр.

За підтримки: Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров'я України, Київської міської державної адміністрації.

Графік роботи:

10 листопада