Виставка-дослідження
«Іноземні інвестиції в Україну. Кінець ХІХ ст. - початок ХХ ст. Частина перша: Бельгія»
«Україна - Бельгія: історія взаємовідношень. Кінець ХІХ ст. - початок ХХ ст.»

 

10 березня о 16:30 в прес-центрі Українського кризового медіа-центру (Український дім) відбудеться відкриття виставки «Іноземні інвестиції в Україну. Кінець ХІХ ст. - початок ХХ ст. Частина перша: Бельгія». Виставка презентує дослідження на основі документів про іноземні інвестиції в Україну кінця ХІХ - початку ХХ сторіччя.

Дослідження руйнує міф про радянську індустріалізацію центру, сходу та півдня України. Проект акцентує увагу на європейській історії розвитку регіону, яка на сьогодні є не достатньо дослідженою і популяризованою. Гірничо-металургійна промисловість Придніпровсько-Донецького краю України завдячує залученню підприємницького капіталу і досвіду з Англії, Франції, Німеччини, Швейцарії. Особливо значним був вплив бельгійського підприємницького капіталу, через що Придніпровсько-Донецький регіон України називали «Українською Бельгією». На виставці представлено майже 250 історичних документів та світлин тих часів, які яскраво і переконливо відтворюють важливий період розвитку українських регіонів.

Справжніми свідоцтвами тих подій є представлені на виставці акції і облігації бельгійських акціонерних товариств, що діяли у губернії. Крім того, на виставці представлені фотокартки і портрети бельгійських і українських підприємств, керівників і засновників заводів, рудників, шахт. На фотографіях відтворені гігантські металургійні заводи з доменними печами, рудники, шахти, продукція заводів, і звісно, зображення робітників - металургів, шахтарів. Представлені унікальні фото самодіяльного театру «Малороси» на Петровському заводі (Єнакієво), духового оркестру Донецького скляного заводу, побудовані за рахунок керівництва підприємств православні і католицькі храми, театри, парки і бібліотеки.

Проект став можливим завдяки діяльності дніпропетровського мецената Дмитра Піркла, який протягом 2011-2015 років купував історичні документи у Європі. Зібрані матеріали були передані Дніпропетровському національному історичному музею імені Дмитра Яворницького. Директор музею Надія Капустіна ініціювала вивчення та аналіз документів. На базі музею, Валентина Лазебник, завідувачка науково-дослідного та експозиційного відділу історії України ХІV ст. - поч. ХХ ст., дослідила матеріали та сформувала у експозицію, над якою працював дизайнер Юрій Малієнко.

Місце: Медіа-лаунж Українського кризового медіа-центру (Український дім)
Дата: 10 – 27 березня 2016 року
Час:10:00 - 18:00 (без вихідних)

За додатковою інформацією звертайтесь, будь ласка, до Ольги Гончар +38 093 339 76 46.

Графік роботи:

10 – 27 березня

16:30