Виставка «Дорогами долі. Грузія в моєму серці»

 

23-26 листопада в Українському домі відбулась виставка українського художника Євгена Дермеленка «Дорогами долі. Грузія у моєму серці», присвячена 310 річниці з дня народження великого поета та класика грузинської літератури Давида Гурамішвілі.

"Сьогодні фото стало дуже механізованим і звичним. У кожного з нас на телефоні є хороша камера. Ми часто робимо знімки, переглядаємо їх, відвідуємо виставки і бачимо тисячі фотографій. Раптом...зупиняючись біля одного фото, розумієш - за ним стоїть майстер. За цими фото стоїть щось таке, що сприймається душею, серцем. Ми будемо зустрічати багато фотографій, але деякі з цих нам запам'ятаються назавжди. Адже для того, щоб зробити вдале фото, не потрібно крутий об'єктив, треба тільки добре серце і гостре око", - Олександр Афонін, президент Української асоціації видавців і книго розповсюджувачів, з такими вітальними словами відгукнувся про автора під час відкриття виставки.

Євген Дерлеменко - відомий український фотохудожник, якому в грудні минулого року виповнилося 70 років, є основоположником нового художнього жанру - фотопоеми. За час діяльності в галузі художньої фотографії та книжкового дизайну він став автором більше 40 фотоальбомів в галузі культури і мистецтва, його роботи видавалися в Україні, Німеччині, Фінляндії, Словенії, Грузії та Литві.

Грузія в житті і творчості Е. Дерлеменко займає особливе місце - 12 років роботи і, як результат, сім авторських фотоальбомів присвячені цій красивій землі і її людям. Дві фотопоеми - «Давитіані» і «Колесо долі мінливої» присвячені творчості Давида Гурамішвілі. За мотивами саме цих творів і створено масштабну ювілейну експозицію, що складається з 86 фоторобіт автора.

Михаїл Уклеба - Повноважний Посол Грузії в Україні, відвідуючи виставку зазначив: "Фотокартини Грузії від українського художника описують, демонструють і відкривають усю красу цієї країни, традицій, народу. А ще більше вони показують дружність України і Грузії".

Організатори виставки: ДП «Український дім» та Ініціативна група «Грузино-Українский Фонд Культурного Співробітництва» за підтримки Посольства Грузії в Україні.

Geprgia

Графік роботи:

23 - 26 листопада

11.00 - 19:00

Вхід вільний.