ВІДВАЖНІ: Наші Герої

 

21 листопада в Українському домі у День Свободи та Гідності Український дім, Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, Український інститут національної пам’яті презентували мультимедійну мандруючу виставку «ВІДВАЖНІ: Наші Герої», присвячену 100-річчю Української Революції.

Проект створено відповідно до програми діяльності Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності за підтримки Українського інституту національної пам’яті на виконання Указу Президента України №436/2016 від 6 жовтня 2016 року «Про відзначення у 2016 році Дня Гідності та Свободи». Автори проекту зосеределись на висвітленні образів борців за свободу України, зокрема через показ революційного вбрання і атрибутики різних поколінь українців ХХ–ХХІ століть. Зусиллями низки партнерів здійснено реконструкцію історичного вбрання, втілено на сцені та відзнято різні типажі борців за свободу. Дух нескореної нації виявився в Українських Січових Стрільцях, армії УНР, в незламних борцях Холодного Яру та вояках УПА. Він спонукав активістів часів Революції на граніті до акцій голодування, до рішучого «Ні!» грубій відвертій фальсифікації на виборах 2004 року і зрештою став рушієм опору у листопаді 2013 – лютому 2014 років. Висвітлення образів борців за свободу України від початку ХХ століття до сьогодення є демонстрацією тяглості прагнення українців до незалежності.

Основною метою проекту було, через візуалізацію базових цінностей людини, через образи сили, допомоги, участі, патріотизму, досвіду попередніх поколінь, головних рис Майдану, гідності, виявити героїзм борців за свободу та незалежність Держави, єдність поколінь і різних соціальних груп, продемонструвати суспільну реакцію і вибір кожної людини в умовах революції, вшанувати пам’ять полеглих героїв.

Графік роботи:

21-24 листопада

10:00-19:00

Вхід вільний