Відкритий показ документального фільму "Голод до правди"

 

В неділю 21 травня 2017 року в концертній залі Українського дому відбувся відкритий показ документального фільму "Голод до правди".

Це оповідь журналістки про випробування і страждання людей в УСРР у 1930-ті роки переплітається з реальними картинами життєвої драми сьогодення, зумовленої російською агресією в Україні. Фільм розповідає історію Ріа Клайман, молодої канадської репортерки, яка проїхала центральними районами СРСР, коли там лише починався штучний голод. Її газетні статті про події 1932-33 років були одним із небагатьох джерел правди. Саме за опис Голодомору і ГУЛАГу Ріу Клайман вигнали з Радянського Союзу. Пізніше репортерка взялася за хроніки ранніх років влади Гітлера.

У "Голоді до правди" історія Клайман переплітається з розповіддю про життя родини спецпризначенця Збройних сил України Сергія Глондаря. Він був захоплений у полон у бою під Дебальцевим – наступного дня після того, як за мирною угодою Мінськ-2 зброя керованих Російською Федерацією бойовиків мусила замовкнути. Глондар – батько двох доньок, проте ніколи не бачив молодшу з них, а впродовж 700 днів полону його родина отримала тільки сім літер.

Спільне виробництво Фонду “Канада — Україна”, Messy Moment Media та об’єднання українських документалістів “Вавілон 13”.

Графік роботи:

21 травня

Початок о 19.00

Вхід вільний