USAID оголосило перші 25 об’єднаних громад, яким надасть допомогу у процесі децентралізації

 

25 жовтня в Українському домі Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) оголосило назви перших 25 громад, яким Агентство надаватиме підтримку у процесі децентралізації.

USAID допоможе громадам поліпшити якість державних послуг, пожвавити місцеву економіку та підвищити залученість людей у розвиток громад. Підтримку Агентство надаватиме у рамках нової програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Серед обраних 25 громад - по шість з Тернопільської та Дніпропетровської областей, чотири з Івано-Франківської, по три з Миколаївської та Херсонської областей, дві з Харківської та одна з Кіровоградської області. Ще 50 об’єднаних громад оберуть наступного року.

У заході приймали участь прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, віце-прем’єр-міністр-міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Генадій Зубко, Посол CША в Україні Марі Йованович. “Ці 25 громад – серед лідерів децентралізації. Незважаючи на те, що результати реформи будуть відомі лише згодом, вони вже зараз сміливо включаються у цей процес. USAID започаткував цю програму, аби підтримати їх. Програма працюватиме безпосередньо з місцевою владою у процесі її трансформації та підтримуватиме децентралізацію в Україні ”, - зазначила Марі Йованович.

«Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма USAID з загальним бюджетом у 50 мільйонів доларів США. DOBRE буде підтримувати ефективне управління об’єднаних громад; допоможе конструктивній взаємодії громадян, громадянського суспільства з органами державного управління; і добиватиметься прозорості та якісного надання послуг.

Проект надаватиме підтримку 75 об’єднаним громадам з метою покращення управління ресурсами, підвищення якості державних послуг, пожвавлення місцевої економіки та підвищення залученості людей у розвиток громад. Проект впроваджується у співпраці з Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад, неурядовою організацією SocialBoost, Українським кризовим медіа-центром, Фундацією підтримки місцевої демократії Польщі (FSLD), Малопольської школи державного управління та Національним демократичним інститутом.

Агентство США з міжнародного розвитку надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу вже більше 50 років. В Україні підтримка USAID зосереджується на трьох сферах: медицина та перехідне суспільство, економічне зростання, а також демократія та управління.

USAID надає Україні технічну та гуманітарну допомогу з 1992 року.

Графік роботи:

25-26 жовтня