Урочисте нагородження героїв

 

Серед невеселих подій другої половини ХХ століття, якими насичена історія українського народу, Чорнобильська аварія посідає особливе місце серед трагічних сторінок в історії нашої країни.

Вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, що стався в ніч на 26 квітня 1986 року, спричинив значні економічні, медичні, екологічні та морально-політичні наслідки для України, Білорусі й Росії, багатьох країн Європи та в цілому північної півкулі.

І сьогодні 31 березня 2016 року в концертному залі Українського дому в урочистій обстановці, незадовго до 30 роковин Чорнобильської трагедії громадськістю та державними структурами було згадано і вшановано ліквідаторів аварії, людей, які ціною свого здоров’я і життя врятували від ядерного лиха не лише Україну, а й увесь світ. Адже наслідки аварії могли б бути набагато страшнішими, якби не їх самопожертва та героїзм.

У цей важливий для країни час, Український дім стає центром національної ідеї, де в центрі уваги є саме людина. Адже людина , яка своєю жертовністю творить життя на землі, є творцем земної цивілізації .

Саме Український дім сьогодні під своїм дахом зібрав творців нашого майбутнього, які не шкодуючи свого життя та здоров’я зупинили найбільшу техногенну катастрофу 20 століття.

І сьогодні, громадськість, яка представлена Всеукраїнським об'єднанням громадян "КРАЇНА" та Державним підприємством «Український дім» за підтримки Державного управління справами Президента України, відзначила представників із 19 областей України, а це понад 359 осіб, Знаком народної пошани «За громадянський подвиг з нагоди 30 роковин цієї трагічної події.

В урочистих заходах прийняли участь та вручили нагороди - заступник Керівника Державного управління справами - Прилипко Сергій Іванович , начальник Управління забезпечення протокольних заходів Державного управління справами - Бац Сергій Миколайович , директор ДП «Український дім» - Стельмащук Юрій Іванович, голова Об’єднання ГО "Всеукраїнське об'єднання громадян "КРАЇНА" - Сопов Олександр Михайлович - заслужений працівник промисловості України.

З цієї нагоди організатори урочистого нагородження Знаком народної пошани «За громадянський подвиг» висловили щиру вдячність за людський подвиг і мужність, благородство та честь всіх учасників ліквідації однієї з найбільших трагедій людства, зусилля яких у ті дні можна асоціювати із стійкістю людського характеру, силою духу та жертовністю Батьківщині, які це робили, не думаючи про нагороди і відзнаки та не ховаючись за спини товаришів.

Знаком народної пошани «За громадянський подвиг» було удостоєно представників таких областей:

1.Вінницька область
Бойчук Микола Петрович
Войтов Володимир Васильович
Грубий Василь Степанович
Комар ДмитроІванович
Обополь Василь Васильович
Олійник Валерій Анатолійович
Проценко Валерій Якович
Трофіменков Володимир Васильович
Ястремський Михайло Микитович

2.Волинська область
Антонюк Микола Володимирович
Бас Григорій Павлович
Василюк Микола Васильович
Дарчик Микола Кузьмович
Кец Володимир Олександрович
Кухтей Ростислав Адамович
Нікітенко Петро Гаврилович
Шишкевич Валентин Олександрович
Шліхта Адам Михайлович

3.Дніпропетровська область
Баюр Іван Юрійович
Волченко Володимир Іларіонович
Железняков Олександр Олександрович
Лісняк Олександр Іванович
Скиба Василь Іванович
Стрижак Володимир Федорович
Фесенко Юрій Павлович
Шиманський Олександр Степанович

4.Донецька область
Антонов Віктор Васильович
Батарейний Олександр Олексійович
Кодолов Сергій Аркадійович
Кушнір Іван Григорович
Онищенко Віктор Олексійович
Португальський Леонтій Максимович
Сидоров Віктор Олександрович
Сумароков Володимир Петрович

5.Житомирська область
Бичковський Борис Іванович
Горшкальов Сергій Юхимович
Куликівський Олег Дмитрович
Мостович Валерій Віталійович
Очеретний Валерій Сергійович
Стожок Микола Михайлович
Товянський Олег Ярославович
Торгоноський Михайло Опанасович

6.Івано-Франківська область
Гаєвський Віктор Валентинович
Грабовецький Петро Петрович
Зварич Олена Дмитрівна
Кайдаш Надія Іванівна
Кравцова Любов Іванівна
Лісовий Юрій Васильович
Ліуш Василь Іванович
Мартинець Нестор Михайлович
Точений Олександр Костянтинович

7.Кіровоградська область
Брюма Юрій Миколайович
Дубенський Олександр Михайлович
Колесніков Сергій Вікторович
Комлєва-Конакова Людмила Федорівна
Кучугурний Анатолій Леонідович
Мохонько Михайло Михайлович
Мусік Микола Григорович
Соколенко Сергій Володимирович

8. Київська область
Єсаулов Олександр Юрійович

9.Луганська область
Білаш Іван Миколайович
Блохін Юрій Вікторович
Данилов Станіслав Тихонович
Загатський Віталій Вікторович
Козачок Олексій Іванович
Супруненко Степан Кирилович
Хотенчан Михайло Володимирович
Шаповалов Олександр Іванович

10.Львівська область
Васік Богдан Михайлович
ВеремійВолодимирВасильович
Кордіяка Ігор Миколайович
Кульчицький Андрій Стефанович
Кульчицький-Костик Михайло Іванович
Мазник Михайло Іванович
Чигир Роман Григорович
Яремко Ярослав Іванович

11.Миколаївська область
Конух Володимир Іванович
Кубрак Олександр Васильович
Лопатюк Любов Мечиславівна
Онуфрієнко Валерій Васильович
Осіпов Георгій Анатолійович
Сімонян Рубік Хачатурович
Цихоня Василь Васильович
Яремчук Микола Адамович

12.Полтавська область
Більченко Валерій Петрович
Дибін Микола Юхимович
Красняк Анатолій Сергійович
Куксань Василь Васильович
Пономаренко Петро Романович
Силко Василь Макарович
Шкурпела Віктор Павлович
Юрченко Анатолій Володимирович

13.Рівненська область
Кратюк Ольга Андріївна
Гайбонюк Микола Дмитрович
Фраєрман Герш Гершович
Бречко Павло Васильович
Ольховик Віктор Георгійович
Радіонов Сергій Якович
Хімін Іван Олександрович
Павлусь Олександр Ростиславович

14.Сумська область
Бережний Василь Єгорович
Білошапка Руслан Григорович
Верхуша Петро Григорович
Горошко Анатолій Макарович
Демченко Григорій Хомич
Ожоганич Василь Іванович
Шумицький Олександр Вікторович
Яковенко Микола Іванович

15.Тернопільська область
Біскуп Іван Петрович
Кицай Степан Петрович
Королюк Ярослав Романович
Мазурик Петро Петрович
Мотрук Василь Никифорович
П'єх Іван Йосифович
Спасюк Богдан Омелянович
Хомик Володимир Ісидор

16.Херсонська область
Ватаманюк Дмитро Іванович
Караконстантин Іван Ілліч
Морозов Сергій Вікторович
Проценко Борис Євгенович

17.Хмельницька область
Вітмановський Анатолій Олександрович
Гордєєв Михайло Вікторович
Калашніков Віктор Євстафійович
Малишко Віктор Іванович
Мельник Микола Олександрович
Семенюк Віктор Іванович
Семенюк Володимир Петрович
Ткаченко Олександр Іванович

18.Черкаська область
Єрмолаєв Юрій Михайлович
Коваль Володимир Степанович
Компанієць Іван Петрович
Семенець Володимир Миколайович
Сулімов Валерій Олексійович
Янчук Ольга Миколайвна

19.Чернівецька область
Бодянчук Володимир Іванович
Гриник Мафтей Васильович
Данилюк Георгій Михайлович
Добрянський Петро Васильович
Івоняк Георгій Миколайович
Костик Дмитро Дмитрович
Хартюк Мірча Васильович
Чобан Володимир Сергійович

Також, Знаком народної пошани «За громадянський подвиг» були нагороджені представники громадських організацій, працівники МНС, МВД, СБУ, Дерспецзв’язку, міст та сіл України, ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а саме:

Абрамов Володимир Миколайович
Бондаренко Микола Васильович
Возний Іван Павлович
Лигін Володимир Олександрович
Паріпс Олег Петрович
Поплавський Микола Миколайович
Порошай Володимир Васильович
Соха Юрій Михайлович
Шостак Валентин Дмитрович
Грохольський Ярослав Михайлович
Сакович Лев Миколайович
Тверітнев Віктор Іванович
Федоренко Віктор Федорович
Казімір Василь Григорович
Вербицький Антон Іванович
Фоломеєв Анатолій Васильович
Арабський Іван Федорович
Алімханов Харон Аббубакарович
Березан Володимир Михайлович
Головко Костянтин Григорович
Доброгурський Олександр Вікторович
Дубровін Олександр Михайлович
Єрьоменко Сергій Васильович
Залл Сергій Володимирович
Кисіль Олександр Анатолійович
Козленко Анатолій Васильович
Колесник Іван Петрович
Кошевой Олексій Едіпович
Логінова Лідія Степанівна
Мироняк Григорій Григорович
Мусієнко Віктор Петрович
Некоз Геннадій Лукич
Осецький Леонід Олексійович
Петров Віктор Васильович
Перетятько Валерій Іванович
Рожков Анатолій Павлович
Самойленко Тарас Володимирович
Своровська Надія Станіславівна
Слободяник Василь Юрійович
Стегареску Андрій Григорович
Тимофіїв Сергій Вікторович
Толкачев Микола Миколайович
Трунцев Георгій Владиславович
Шамін Володимир Васильович
Шостак Людмила Йосипівна
Юрченко Валерій Олександрович
Ядченко Микола Васильович

Берестянко Борис Петрович
Блекот Олексій Миколайович
Бондаренко Дмитро Костянтинович
Буцкой Генадій Володимирович
Бичок Віктор Олексійович
Велькін Юрій Михайлови
Вержбицький Леонід Леонідович
Віхляєв Сергій Миколайович
Власов Анатолій Никифорович
Володин Сергій Іванович
Гачківський Володимир Васильович
Гришин Микола Степанович
Дацюк Георгій Станіславович
Жолукевський Володимир Федорович
Клиш Юрій Іванович
Кобилінський Микола Григорович
Кутузов Петро Олександрович
Левченко Олег Євгенович
Легкоступ Борис Васильович
Литвак Віктор Митрофанович
Малахов Анатолій Іванович
Невінний Віктор Йосипович
Румянцев Юрій Володимирович
Стеценко Віталій Іванович
Фомфн Валерій Олександрович
Чобан Володимир Ілліч
Чернєв Володимир Миколайович
Шипунов Генадій Петрович
Штельма Михайло Михайлович
Юлдашев Хабібула Юлдашевич
Попруга Марія петрівна
Мартін Гаррі Гаральдович Росстальна Світлана Іванівна
Боярчук Марія Григорівна
Дерев’янко Григорій Михайлович
Герасименко Сергій Іванович
Білоус Микола Степанович
Білоус Віктор Степанович
Дерда Іван Іванович
Печений Петро Петрович
Новиченко Павло Павлович
Лук’яненко Віктор Іванович
Сподін Геній Миколайович
Харченко Віктор Іванович
Зенченко Олександр Федорович
Юрченко Микола Миколайович
Шаламай Михайло Олександрович
Познік Віктор Іванович
Заніна Ніна Іванівна
Скляров Анатолій Борисович
Чепурко Юрій Михайлович
АНДРІЄВСЬКИЙ Броніслав Адамович
БАЗИЛЕНКО Анатолій Григорович
БЕЗВЕРХИЙ Василь Іванович
БОГУН Володимир Михайлович
БОГУСЛАВСЬКИЙ Валерій Григорович
БУЗАРОВА Марія Василівна
ВОЛИК Віталій Петрович
ГОМОЛЯ Анатолій Іванович
ІВАНОВ Олександр Олександрович
КАРАЦЮБА Анатолій Миколайович
КОРИТНИК Віктор Леонідович
КОРОБЧУК Михайло Андрійович
КОХОВСЬКИЙ Петро Васильович
МОРОЗ Дмитро Іванович
ОНОФРІЙЧУК Павло Анатолійович
ОПЛАЧКО Олексій Іванович
ПЕТРЕНКО Володимир Володимирович
ПЕЛИХ Володимир Миколайович
ПРОНІН Володимир Михайлович
РОМАНЕНКО Іван Васильович
РУДЯКА Микола Микитович
САВЧЕНКО Олег Петрович
СОЛОД Юрій Миколайович
СІТНІКОВА Валентина Григорівна
ТАБОРОВ Леонід Іванович
ТУЛУНЖА Сергій Іванович
ХОХЛОВ Олександр Геннадійович
ХМІЛЬ Володимир Михайлович
ЧАЙКА Валерій Віталійович
ЧЕМЕНКО Олександр Миколайович
ЧЕРЕВИЧНИЙ Микола Єфремович
ЮРЧЕНКО Олександр Володимирович
Михайлов Петро Михайлович

Валько Микола Васильович
Величко Сергій Олександрович
Лупанов Валерій Степанович
Невмержицький Сергій Олександрович
Терещенко Анатолій Іванович
Гелевера Анна Степанівна
Сільченко Ігор Іванович
Дмитрієв Олексій Дмитрович
Вовк Олександр Павлович
Погуляйко Олексій Володимирович
Маніту Олег Федорович
Климчук Олексій Григорович
Негара Валерій Григорович
Кишкарь Василь Іванович
Колесніков Сергій Вікторович
Омельченко Василь Адамович
Сидоренко Володимир Володимирович
Рисінський Антон Павлович
Сухенко Олексій Григорович
Турченко Анатолій Іванович
Корнієнко Віктор Володимирович
Сампір Микола Петрович
Анцібор Сергій Олексійович
Чурілов Генадій Андрійович
Москаленко Олексій Тимофійович
Матюша Микола Савич
Матвійчук Юрій Миколайович
Іваніцький Володимир Антонович
Легкий Юрій Олександрович
Фомичєв Юрій Кирилович
Приймаков Володимир Вікторович
Геращенко Олег Васильович
Івасенко Микола Сергійович
Позняк Володимир Павлович
Якимчук Володимир Анатолійович
Макаренко Ігор Петрович
Бєляков Олександр Геннадійович
Смеречинський Всеволод Богданович
Бардецький Анатолій Олександрович
Бринін Анатолій Едуардович
Приданчук Валерій Борисович
Лігун Анатолій Михайлович
Крамаревський Валентин Олександрович
Кобчик Володимир Петрович
Почупрін Сергій Вікторович
Мудрегель Катерина Миколаївна
Болдескул Анатолій Олександрович
Рябека Олександр Григорович
Катюшин Борис Павлович
Авдеєв Олександр Миколайович
Сагайдак Микола Петрович
Огородов Віктор Геннадійович
Хиля Георгій Анатолійович
Радченко Микола Васильович
Муха Петро Іванович
Малик Олексій Іванович
Сокирка Костянтин Васильович
Майков Юрій Іванович
Трубніков Володимир Миколайович
Хрущенко Михайло Михайлович
Пендик Галина Анатоліївна
Жирний Микола Михайлович
Шеманський Юрій Зіновийович
Бакалець Володимир Ярославович
Черніков Володимир Іванович
Дмитрієв Сергій Миколайович
Лепський Владлен Володимирович
Мазуренко Микола Сергійович
Штанько Іван Васильович
Долгіх Микола Тимофійович
Балюк Олексій Вікторович
Суботенко Леонід Павлович
Новіков Олександр Олександрович

https://www.youtube.com/watch?v=WkZMVP6JZcQ&feature=youtu.be

Графік роботи:

31 березня