УНІКАЛЬНА ЕКСПОЗИЦІЯ ДИТЯЧИХ КАРТИН «УКРАЇНА: ШЛЯХ ДО МИРУ!»

 

25 червня в Києві, в «Українському домі» на Хрещатику відбулося урочисте оголошення фіналістів Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка "УКРАЇНА: ШЛЯХ ДО МИРУ!», Який проводився Благодійним фондом Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» вже четвертий рік поспіль».

Результати ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ДИТЯЧОГО МАЛЮНКУ "УКРАЇНА: ШЛЯХ ДО МИРУ" 2016

На найбільший в Україні конкурс дитячого малюнка в цьому році молоді й талановиті художники з усіх куточків України відправили понад п'ятсот робіт. Всього в конкурсі взяли участь 485 юних художників у віці від 5 до 17 років. Найбільш активними виявилися жителі Києва, Дніпропетровської, Одеської, Житомирської, Миколаївської та Донецької областей. Творчу активність своїх учнів підтримало понад 100 навчальних закладів страни.

Церемонія нагородження фіналістів IV Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка "УКРАЇНА: ШЛЯХ ДО МИРУ!" зібрала понад 260 юних художників та їх батьків, які приїхали з усіх куточків України. Вона почалася з орінінального творчого перформансу Дениса Дитинюка - віртуозного художника, фіналіста шоу «Україна має талант». За допомогою двох полотен і фарб, він в своєму шоу красномовно продемонстрував і шлях до миру, і надію на щасливе майбутнє України.

Відкриваючи церемонію нагородження, засновник Фонду, Ігор Янковський звернувся до гостей і учасників конкурсу: «Все, що ми робимо протягом останніх чотирьох років в рамках Конкурсу дитячого малюнка, присвячений молодому поколінню українців. «УКРАЇНА: ШЛЯХ ДО МИРУ!» Очима дітей, через їхні погляди, малюнки доносить до всього світу образ України, який ми всі леєю в наших серцях. У попередні роки виставка робіт переможців і фіналістів конкурсу вже побувала в Бельгії, Польщі, Франції та Сполучених Штатах Америки. І ми надалі будемо намагатися демонструвати роботи конкурсантів, щоб весь світ зміг дізнатися про Україну не з екранів телевізорів, а з цих чудових малюнків!».

До складу професійного журі конкурсу увійшла художниця Олеся Джураєва, художник і книжковий графік Кость Лавро, фіналістка II Всеукраїнського конкурсу малюнка «Моя мирна Україна» Янна Дубнікова і юна австралійка Аеліта Андре, визнана молодою художницею світу. У 9 років вона вже стала лауреатом художніх конкурсів Лондона, Нью-Йорка, Гонконгу, Італії. На її рахунку 9 персональних виставок. Хоча вона і не змогла бути присутньою на церемонії нагородження особисто, але через відео-повідомлення звернулася до організаторів і конкурсантам: «Всі малюнки були настільки відмінно виконані, що мені було дуже важко вибрати перші місця, тому що кожен малюнок по своєму винахідливий і висловлює емоційний стан художника».

За підсумками своєї роботи, професійне журі конкурсу обрало 40 призерів у 13-ти номінаціях. У віковій категорії від 5 до 8 років фіналістами стали Дякевіч Софія і Ткачук Вероніка, перше місце зайняв Потобенька Денис (робота «Патріотична равлик»). У віковій групі від 9 до 13 років фіналістами стали Полякова Анна і Бейдик Вікторія, перше місце зайняла робота Анастасії Міщановой «З мене проходить шлях від війни до миру». А найстаршими переможцями конкурсу у віковій групі від 14 до 17 років стали Гречкосій Владислава, Солодовіч Ольга і Богайчук Наталія, робота останньої - «Радість материнства» - посіла перше місце. Всі переможці та фіналісти конкурсу, як і в попередні роки, отримали цінні нагороди, в тому числі - 10-денні індивідуальні курси від Мистецького центру «Аурум» з майстер-класами і заняттями, де юні художники зможуть освоїти нові техніки малювання.

Завдяки Конкурсу дитячого малюнка «УКРАЇНА: ШЛЯХ ДО МИРУ!» Юні українці, як сказав Ігор Янковський, отримали можливість висловити свою громадянську позицію щодо їх бачення подальшого розвитку України. А всі бажаючі змогли ближче познайомитися з їхнім баченням завдяки експозиції робіт фіналістів та переможців конкурсу, яка діяла в «Українському домі» з 25 червня по 9 липня 2016 г.

Всі роботи молодих і талановитих художників відображають їх прагнення і надії: на мирне небо, посмішки на обличчях звичайних українців, сильна та успішна держава. А кількість робіт, яке було направлено на конкурс, в черговий раз демонструє значний творчий потенціал молодого покоління українців. Саме тому Благодійний фонд Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» підтримував і буде надалі підтримувати молоді таланти в їх творчому розвитку та становленні, адже вони - майбутнє України!
 

Графік роботи:

25 червня - 9 липня

Вхід вільний