Україно-американський благодійний проект «Незабутня Квітка»

 

Українська Американська Координаційна Рада ГО «Незабутня Квітка» (м. Львів) та продюсер Алекс ГУТМАХЕР (США) за підтримки Міністерства культури України представили в концертній залі Українського дому ювілейний захід, присвячений відзначенню 65-річчю з дня народження американської співачки з українським серцем КВІТКИ ЦІСИК (1953-1998).

…Вона була на батьківщині лише раз - 1993-го. Через п`ять років американська співачка українського походження Кейсі Цісик відійшла у засвіти, не доживши до свого 45-річчя п`ять днів. Її добре знала і чула вся Америка, американці навіть підрахували, що голос Квітки Цісик лунав 22 мільярди разів в різних радіоефірах, з екранів кінотеатрів, на телебаченні. Згодом вона прийшла і до нас - унікальним колоратурним сопрано зазвучали у її виконанні «Два кольори», «Я піду в далекі гори», «Чорнобривці»… Коли вслухаєшся в її тонкий, чистий та прозорий голос, де лише легкий акцент видає закордонну співачку, кожного разу відкриваєш її по-новому, а її пісня надихає.

В Українському домі відбувся благодійний концерт «Квітчині колискові» за участі Людмили Фесенко та Брії Блессінг з США, Кіри Мазур, Павла Грищенка (баритон), Кирила Стеценка, соціально-мистецького Центру ім. Квітки Цісик з міста Чорноморськ (мистецький керівник - Світлана Кучеренко) та дитячого фольклорного театру «Дай Боже» (мистецький керівник - Ольга Мельник).

Частина квитків було безкоштовно передано в Центр соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю. Оскільки усі жінки сім’ї Цісиків померли від страшного діагнозу – раку грудей (в 1994 р. – мати Іванна, у 1998 р. – Квітка Цісик, у 2003 р. – сестра, піаністка Марія). Тому усі концерти проекту проводилися, як соціально-благодійні.

Тож, традиційно кожний захід проекту «Незабутня Квітка» був не тільки культурно-мистецьким, освітнім, а перш за все – благодійним. Частину коштів від продажу квитків було перераховано в онкоцентри - для профілактики та лікування раку молочної залози у жінок України.

Графік роботи:

6 квітня