Презентація документального фільму "Окрадена земля"

 

25 листопада в концертній залі Українського дому відбулася презентація документального фільму «Окрадена земля» режисера Юрія Лугового, українця за походженням, громадянина Канади. Організатором заходу виступив Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» за підтримки Українського інституту національної пам’яті.

Фільм базується на раніше невідомих архівних документах, спогадах свідків Голодомору, в тому числі із пограниччя з Російською Федерацією – Харківщини й Донеччини, та на коментарях провідних дослідників. Фокус фільму спрямований на докази, що підтверджують геноцидний характер Голодомору українського народу. Лейтмотивом фільму є теза, що Голодомор 1932-1933 років, розстріли української інтеліґенції, нищення української матеріальної культури планувалися в ЦК ВКП(б) – у Кремлі з метою фізичного знищення українського народу, а персонально очолювалися і контролювалися безпосередньо Сталіним, Каґановичем і Молотовим. Фільм задуманий як навчальний посібник для загальноосвітніх шкіл, університетів, як матеріал для істориків, соціологів, психологів, журналістів, державних службовців, а також для української та міжнародної спільноти. Режисер-постановник фільму канадський режисер українського походження Юрій Луговий є членом Академії канадської кінематографії і телебачення, відомий за фільмами «Береза Картузька», «Свобода дорогою ціною», «Українці в Квебеку». Також за його участі до 50-х роковин українського Голодомору вийшов документальний фільм «Жнива розпачу», перший з цієї теми, за який Юрій Луговий 2008 року був нагороджений орденом України «За заслуги». Музику до фільму написав київський композитор Роман Луговий. Диктором української версії є народний артист України Богдан Бенюк. В англійській версії фільму «Genocide Revealed» авторський текст читає лауреат премії «Оскар» Грем Грін, а переклад інтерв’ю озвучили артисти Джіл Хеннессі та Любомир Микитюк.

Фільм «Окрадена земля» отримав численні нагороди найпрестижніших фестивалів документальних фільмів, серед них – статуетка Indie Міжнародного кінофестивалю Indie Fest (м. Ла Холла, Каліфорнія, США); спеціальний приз Ремі 44-го Міжнародного Х’юстонського кінофестивалю (Техас, США); приз за кращий історичний фільм (м. Гонолулу, Гаваї, США); приз «Альберт» за кращий документальний фільм Лічфілд Хіллз кінофестивалю та ін.

Графік роботи:

25 листопада

18.00

Вхід вільний.