Покрова Божої Матері над Україною

 

З 14 по 20 жовтня Український дім спільно з Національною портретною Галереєю представив експозицію, присвячену Святу Покрови Божої Матері з українських ікон Пресвятої Богородиці і портретним рядом видатних діячів епохи Козацтва.

Протягом двох тисячоліть, Київ являється третім уділом Пресвятої Богородиці після Афону та Іверії (Грузія).

Пресвята Богородиця, в середині ХІ століття, явилася Святим Антонію і Феодосію - фундаторам Печерського монастиря та веліла їм будувати храм на честь її Успіння в Печерському монастирі, і сказала «В цьому Храмі я буду жити». Такого більш ніде в світі вона не говорила.

Свідоцтво прихильності Божої Матері до України являється присутність її чудотворних ікон на нашій Землі. Формально вважається, що їх більше двохсот, виявлених, але це число постійно росте.

З Заходу на Схід: Боянська, Краснопільська, Гошівська, Зарваницька, Теребовлянська, Львівська, Самборська, Ігорівська, Волинська, Белська, Корсунська, Бахчисарайська, Київсько-Печерська, Свемська, Озерянська, Піщанська, Дубовська, Путильська, Чернігівсько-Іллівська, Охтирська …

Особливо шануються в Україні ікони Пресвятої Богородиці – її Святої Покрови.

Традиційно вважаються ікони Покрови Божої Матері оберегом Українського Козацтва.

Що і підтверджуються присутністю на цих іконах Богдана Хмельницького і Петра Калнишевського.

Під час відкриття виставки директор Українського дому Юрій Стельмащук зазначив: «Ми повинні знати свою історію з книжок і картин. Ми повинні пишатись своїми предками і вірити у яскраве майбутнє, адже нашу Україну оберігає Божа Мати».

На виставці представлялись українські ікони Пресвятої Богородиці та портрети видатних діячів епохи Козацтва: Гетьманів Кошових, суддів, писарів, просвітників, друкарів, митрополитів, єпископів: Мамай, Дашкевича, Ружинський, Косинський, Вишневецький, Підкова, Кішка, Сулима, Дорошенко, Сагайдачний, Калнишевський, Мазепа, Розумовський, П.Могила, Йов Борецький, Косів, Заборовський, Драпан, Федорович.

 

смачноfest

Час роботи:

14 - 20 жовтня