64-ий Всесвітній газетний конгрес

4-5 вересня 2012 року Український дім приймав 64-ий Всесвітній газетний конгрес. Понад 1000 фахівців обговорювали проблеми, можливості й перспективи сучасних медіа.

Організатори заходу - Всесвітня асоціація видавців газет і новин (WAN-IFRA), яка об’єднує понад 18 тисяч газет і журналів, 15 тисяч онлайн-видань та понад 3 тисячі компаній з усього світу. Саме цей орган представляє інтереси газетярів у ЮНЕСКО, ООН та Раді Європи. З українського боку Конгрес приймали Українська асоціація видавців періодичної преси (УАВПП) та Український інститут розвитку медіа (UMDI). Представники WAN-IFRA стверджують, що це був один з найкращих конгресів, адже його відвідали понад 1200 людей з 88 країн.

Під час конгресу було представлено інноваційні бізнес-моделі газет та обговорені головні газетярські новації.

Паралельно з Конгресом відбувався 19-й Всесвітній форум редакторів, який зібрав найбільші видання в світі, в тому числі таких «китів» газетного світу, як «Таймс» і «Вашингтон пост».

Головне досягнення заходу – нові ідеї, які видавці зможуть вже завтра почати впроваджувати в своїх редакціях. На думку організаторів Конгрес торкнувся найважливіших питань газетної індустрії, а саме: розширення аудиторії, покращення стратегій друкованих видань, нововведення в області цифрової підписки, а також інтеграцію ЗМІ у соціальні мережі.