Виставка, присвячена 20-річчю Українського дому «Подарунки Президентам України»

20 квітня 2012 року в Українському домі відбулися урочистості з нагоди ювілею Українського дому - унікального поліфункціонального центру національного значення, важливого осередку громадсько-політичного, культурного та ділового життя України.

В рамках ювілею діяла Виставка, яка складалася з трьох частин:

І частина – колекція з Фондів «Подарунки Президентам Україна», який був заснований II Президентом України Л.Д.Кучмою. Було виставлено близько 500 експонатів подарованих І Президенту України Леоніду Макаровичу Кравчуку, II Президенту України Леоніду Даниловичу Кучмі, III Президенту Україну Віктору Андрійовичу Ющенку та Президенту Україну Віктору Федоровичу Януковичу.

Серед експонатів були представлені особисті подарунки від Президентів інших держав та уряду зарубіжних країн, відомих політичних лідерів, а саме - старовинні речі, почесні нагороди, живопис, декоративна зброя, і багато іншого.

ІІ частина – колекція подарунків Фонду музею В.І. Леніна та Українському дому. Це унікальні речі, оскільки вони створювалися в єдиному екземплярі, зокрема, вироби з дорогоцінних металів, твори живопису, скульптури, народного декоративного мистецтва, архівні документи, графіка, філателія, філокартія, фалеристика, гравюра.

Всього було виставлено 150 експонатів. Також були представлені раритетні подарунки колишньому Генеральному Секретарю СРСР Л.І. Брежнєву, офіційні документи Ленінської епохи, а також епохи Сталіна, які після 1953 року ніколи не виставлялися ні в Радянському Союзі, ні в союзних республіках.

ІІІ частина – роботи сучасних українських майстрів живопису, скульпторів, які добре відомі в Україні та за кордоном.

На заході були присутні державні чиновники, діячі культури і мистецтва, журналісти, а також представники київського бомонду. Потішив своїм співом Володимир Гришко, який виконав три пісні для усіх присутніх. Не залишив нікого байдужим Юрій Кот, віртуозний піаніст, який впродовж вечора радував гостей неповторною музикою.