Український дім представлятиме українське книговидавництво на Московській міжнародній книжковій виставці-ярмарку

4 вересня 2013 року Україна взяла участь в найбільшому книжковому форумі Росії міжнародного масштабу - 26 Московській міжнародній книжковій виставці-ярмарку.

Вже третій рік поспіль Український дім від імені Державного комітету телебачення і радіомовлення України представляє українську експозицію на Московській міжнародній книжковій виставці-ярмарку. Організаційно-інформаційну складову роботи української делегації та представлення національного стенду «Книги України» здійснює представник ДП «Український дім» Олена Нікіфорова.

Українська книга вже давно знайшла своїх шанувальників далеко за межами України і перекладається всіма мовами світу. Це говорить про високі стандарти українського книговидавництва. В підтвердження цього говорить найбільша кількість дипломів, які здобула Україна на X Міжнародному конкурсі країн-учасниць СНД «Мистецтво книги», що пройшов у травні цього року у Мінську. Нагородження переможців відбулося 6 вересня, в рамках Московської виставки-ярмарку. Гран-Прі конкурсу отримала книга «Традиційне вбрання українців» видавництва «Балтія-Друк».

Журі конкурсу «Мистецтво книги» визнало українське видання кращою книгою 2013 року на теренах СНД. Крім диплому Гран-Прі конкурсу, видавництво отримало головний приз - один мільйон рублів (майже 240 тисяч гривень).

Ще кілька українських книжок у конкурсі «Мистецтво книги» були відзначені дипломами різних ступенів та спеціальними призами.

У номінації «Моя країна» спеціальний диплом присуджено книзі Лідії Артюх «Звичаї українців у народному календарі» (видавництво «Балтія-Друк»).

«Популярна історія християнства» Сергія Саннікова (видавництво «Самміт-книга») та «Князі Радзивіли» колективу українських, білоруських та російських авторів (видавництво «Балтія-Друк») отримали дипломи ІІ ступеня у номінаціях «Культура. Наука. Освіта» та «Надруковано у співдружності» відповідно.

У категорії «Книги для дітей» диплом першого ступеня виборола книга «Барабашка та всі інші» (видавництво «Либідь»), написана директором департаменту книговидавництва і книгорозповсюдження Держкомтелерадіо України Олексієм Кононенком, який цього року очолює українську делегацію.

До складу делегації ввійшли керівники шести видавництв: «Фоліо», «Балтія-Друк», «Картографія», «Купол», ДП «Самміт-книга», ДП з розповсюдження періодичних видань «Преса». Вони запропонують увазі відвідувачів виставки більше 3000 видань, серед яких – останні книжкові новинки, зокрема і ті, що вийшли за бюджетною програмою «Українська книга» минулого року.

Протягом виставки українська делегація брала участь у діловій програмі форуму, яка включає в себе семінари, конференції, круглі столи, брифінги, відкриті лекції та дискусії на актуальні теми в літературному середовищі. Обмін думками та живе спілкування сприятиме налагодженню нових контактів між учасниками Це підштовхне вихід українського книговидавництва на нові ринки збуту і сповістить світові літературні кола про книжкові новинки та літературні досягнення вітчизняних авторів.

26 Московську міжнародну книжкову виставку-ярмарок відкрили керівник Федерації агентства з друку та масових комунікацій Сеславинський Михайло Вадимович та віце-прем’єр Угорщини Тибор Наврачич.

Нагадаємо, що саме Угорщина цього року отримала статус «Почесного гостя» виставки. Традиція надання певній країні статусу «Почесного гостя» зародилася ще в 2005 році. З цієї нагоди угорська делегація представила насичену програму заходів про культуру своєї країни, яка складається з літературних презентацій, дискусій, виступів народних колективів та кулінарних майстер-класів.

Статистика цьогорічної виставки-ярмарку – вражає: організатори очікують біля 200 тисяч відвідувачів; загальна площа виставки складає 36 000 кв.м., на якій розміщують свої літературні досягнення 57 країн зі всього світу.

Окрім ділової, виставка має культурну та авторську програми, які включають в себе показ фільмів, художні виставки та велику кількість літературних презентацій. Для наймолодших відвідувачів виставки організатори підготовили особливу програму з майстер-класами, відкритими літературними уроками, а головне - зустрічі з авторами книжок та художниками –ілюстраторами.

З повною програмою заходів можна ознайомитися на сайті виставки http://mibf.ru/.

Український дім представлятиме українське книговидавництво на Московській міжнародній книжковій виставці-ярмарку

Виставка відбудеться:

4 - 9 Вересня 2013

м. Москва