Міжнародна науково-практична конференція “Психологічна допомога особистості в кризових соціокультурних умовах”

 

29-30 жовтня в Українському домі відбулась Міжнародна науково-практична конференція “Психологічна допомога особистості в кризових соціокультурних умовах”.

“Ця конференція є надзвичайно важливою, адже війна завжди лишає по собі дуже важкі наслідки. Пережитий стрес та постійно переслідуючий страх переростають в апатію до життя. Люди не знають, як розібратись в своєму внутрішньому світі.

Часто, після того важкого, що відбулось там, стаються суїциди. Люди не можуть адаптуватись в своїх сім'ях, нормально спілкуватись зі своїми рідними, працювати на роботах тощо. Зрозуміло, що це знову важке випробування, яке випало на долю українського народу. Але Слава Богу, що є країни, у яких ми можемо перейняти досвід подолання подібних кризових ситуацій.

Зміни в країні починаються з кожної окремої людини. Тому наша ціль – допомогти людям внутрішньо реорганізуватись, стати більш конструктивними та перебороти страх, щоб вони могли не тільки нормально жити, але й реформувати нашу країну зсередини...” – сказав директор Українського Дому Юрій Стельмащук.

Актуальність теми Конференції пов’язана із тими соціальними потрясіннями, які переживає українське суспільство майже останніх два роки, і тими невідкладними запитами, яке воно сформувало до психологічної науки і практики.

Зокрема, з часів Майдану гостро постала потреба у соціально-психологічній підтримці і супроводі цілих соціальних груп, а також у психотерапевтичній допомозі значній кількості постраждалих людей — наразі це, в першу чергу, військовослужбовці, поранені бійці та їхні родини, а також для внутрішньо переміщених осіб з Криму та Східних регіонів України.

На конференції обговорювались актуальні проблеми теорії і практики надання психологічної допомоги особистості у соціокультурному середовищі, що відзначається кризовими, психотравмівними обставинами.

У конференції крім українських фахівців, взяли участь й зарубіжні спеціалісти, зокрема з Німеччини та Угорщини. Протягом двох днів захід відбувався у формі пленарних засідань, лекцій, майстер-класів, круглих столів та роботи у великих групах.

Організатори конференції: Інститут психології імені Г.С.Костюка НАПН України, Благодійна організація «Благодійний фонд Український дім», Програма розвитку ООН в Україні.

psychology

Графік роботи:

29 жовтня