«КВІТ НАЦІЇ»

 

З 23 серпня до 4 вересня в Українському домі триває виставка, присвячена 25-ій річниці НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ.

«Історія твориться сильними особистостями, носіями справжнього духу, небесними пасіонаріями, котрі через дію-вчинок перед моральною і внутрішньою відповідальністю йдуть на смерть…», – такий ідейний задум і лейтмотив виставкового мандрівного проекту Романа Бончука «КВІТ НАЦІЇ».

В умовах системної кризи, постмайданівського синдрому і війни на сході України перед кожним громадянином держави постають все нові і глобальніші виклики. Суспільство потребує переосмислення своєї історії, утвердження власної ідентичності, усвідомлення відповідальності перед майбутнім. Так само – як і створення національного пантеону героїв, котрі не просто творять черговий міф, а допомагають зорієнтуватися у буремному минулому і сьогоденні, постають духовним і моральним осердям для оборони і соборної розбудови державності, зберігають і примножують прогресивну активність суспільства. Суголосно заповіді Івана Франка: «Нам пора для України жить!», ювілей якого відзначаємо також цього року.

На мандрівній виставці, яка стартувала в Івано-Франківську і має намір об’їхати всю Україну, представлено близько півсотні портретів визначних історичних постатей минулого і теперішнього – творців української державності.

На живописних портретах, частково поданих у формі бджолиних стільників, перед глядачами промайне понад столітня історія нашої держави: від її засновників і авторитетів до нинішніх розбудовників і захисників: релігійні діячі, політики, козаки, кобзарі, майданівці, кіборги, полеглі воїни АТО.

Організатори і партнери: ГО «Родина Героїв Небесної Сотні», Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, ДП «Український дім».

Графік роботи:

23 серпня - 4 вересня