«Кореяда-2017»

 

14 та 15 червня 2017 року в Українському домі при підтримці Посольства Республіки Корея в Україні, Всеукраїнської асоціації корейців, Корейського культурного центру, Ради національних спільнот та ДП «Український дім» відбулась низка заходів, присвячених 25-річчю дипломатичних відносин Республіки Корея і України та 80-й річниці депортації корейців з Далекого Сходу.

В перший день - 14 червня відбувся ХХІ Всеукраїнський фестиваль культури і мистецтв «Кореяда-2017». «Кореяда» – щорічний фестиваль корейських громад України, який проводиться з метою популяризації корейської культури, відродження національної самосвідомості етнічних корейців, зміцнення дружби між національними діаспорами України. У програмі фестивалю відбувались виступи колективів і виконавців, які працюють в жанрах як традиційної так і сучасної корейської культури, фотовиставка, яка відображає життя етнічних корейців України - "КОРЬО-САРАМ" також танцювальний сюрприз від гостей з Республіки Корея.

В другий день - 15 червня відбулася Конференція, присвячена 80-річчю депортації корейців з Далекого Сходу. У вересні 1937 року на підставі спільної постанови Раднаркому та ЦК ВКП(б) № 1428-326 «Про виселення корейського населення із прикордонних районів Далекосхідного краю», підписаного Йосипом Сталіним і В'ячеславом Молотовим, 172 тисячі етнічних корейців були виселені із прикордонних районів Далекого Сходу в Середню Азію. Депортація мотивувалась тим, що 7 липня 1937 року японські війська вторглися в Китай, а Корея на той час була анексована Японією.

Також 15 червня в концертній залі Українськоо дому відбувся урочистий захід з нагоди 25-річчя дипломатичних відносин Республіки Корея та України. Взаємне зближення незалежної України й Республіки Корея було динамічним, навіть стрімким. 30 грудня 1991 р. Республіка Корея визнала Україну, а вже 10 лютого 1992 р. між двома державами було встановлено дипломатичні відносини. Посольство Республіки Корея діє в Києві з листопада 1992 р., а українське в Сеулі – з жовтня 1997 року.

Графік роботи:

14-15 червня