Київська книжкова виставка до Дня Знань

 

Під час Фестивалю морозива в центральній залі Українського дому 28 серпня завершилася щорічна книжкова виставка-ярмарок до Дня Знань. На ній, як завжди, було широко представлено літературу на будь-які смаки та уподобання - художню, наукову, довідкову, історичну, краєзнавчу, подарункові видання за ціною виробника, альбоми про мистецтво, антикварні книжки, періодику, музичну літературу.

Протягом багатьох років, в кінці літа, вже стало доброю традицією проведення в Українському домі на Європейській площі щорічної книжкової виставки-ярмарку до Дня Знань. Цей рік не став винятком.

З 25 по 28 серпня всі бажаючи змогли відвідати чергову виставку-ярмарок, організатором якої є Державне підприємство «Український Дім» за підтримки та під патронатом Державного комітету телебачення і радіомовлення України.

Книжкова виставка-ярмарок в Українському домі на Європейській площі – це передусім яскрава подія в інтелектуальному та духовному житті країни. За час свого існування вона стала відомим, популярним заходом, як для спеціалістів даної галузі так і для книголюбів України. На ній завжди широко представлено літературу на будь-які смаки та уподобання - художню, наукову, довідкову, історичну, краєзнавчу, подарункові видання за ціною виробника, альбоми про мистецтво, антикварні книжки, періодику, музичну літературу.

Програма виставки передбачала презентації шкільної та навчальної літератури, дитячих книжок. Відвідувачів гостинно зустрічатиме «Літературний салон», де усі зацікавлені поспілкуються як з відомими письменниками сучасності, так і з молодими талановитими початківцями на літературній ниві. В «Літературному салоні» щодня проходили цікаві презентації книжкових новинок, літературні зустрічі, круглі столи, семінари, художні автограф-сесії, відкриті дискусії з питань мистецтва книги та проблем книговидання.

Також були представлені турецькі книжкові видавництва і великий вибір релігійних і філософських книг.

Традиційно, в рамках книжкової виставки-ярмарку пройшла Благодійна акція «Придбай книжку – подаруй свято дітям, позбавленим батьківської турботи». Всі бажаючі змогли зробити свій вагомий внесок по забезпеченню дитячих будинків та шкіл-інтернатів новими книгами. Книга і знання — це два нероздільних справи. Ні книги — немає знання. І все це має пряме відношення до школи, до виховання, до інтелектуального зростання і до роботи Української держави, яка повинна книгу і книговидання підтримувати.

Держава збереже податковий режим для українського книговидання -на цьому акцентував віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко під час урочистого відкриття в Українському домі Київської книжкової виставки-ярмарку до Дня знань.

Українська держава повинна все зробити для того, щоб спеціальний податковий режим для книговидання був збережений.

Директор Українського дому Юрій Стельмащук зазначив, що без знань будувати державу неможливо, незважаючи на інформатизацію суспільства, використання інтернет ресурсами, здавалося б нам не потрібна видавнича діяльність, однак я хочу сказати, що читати книгу і переглядати інтернетресурси це зовсім різні речі.

Саме читання книги дає можливість розвиватися, аналізувати, думати, як кажуть імпровізувати і фантазувати, це говорить, про те, що людина мислить. Кириленко і перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак вручили дипломи лауреатам двох премій — ім. Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва і їм. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності.

Графік роботи:

25 - 28 серпня