Хода пам’яті Героїв Небесної Сотні

 

Після завершення урочистої академії «Український дім пам’ятає…» від Українського дому з Європейській площі розпочалася хода пам’яті Героїв Небесної Сотні, активістів Майдану, бійців та ветеранів АТО, волонтерів, представників громадських організацій та політичних партій, Самооборони Майдану вулицями Хрещатик по Інститутській до Алеї Героїв Небесної Сотні - місця масових розстрілів. Попереду колони стають кілька людей у військовій формі з прапором України, далі — священики з хоругвами. Серед них — диякон УАПЦ Петро, який разом з іншими проведе поминальну панахиду на місці символічного монументу. Він тримає в руках хрест і требник.

Панахиду на честь загиблих в центрі столиці Петро служить вперше:
— Якщо ми не будемо пам’ятати тих, хто за нас віддає своє життя, хто тоді взагалі буде піклуватися нами? — Риторично запитує він. Позаду за священнослужителями — колона, на чолі якої родичі загиблих учасників Майдану 18-20 лютого.

Вони тримають в руках плакат «Пам’ятаємо! Небесна сотня. Герої не вмирають». Також в повітрі розвиваються інші прапори. Колона з кількох сотень людей йде дуже повільно, іноді хтось скандує «Герої не вмирають!», «Слава Україні! Героям Слава!». На підході до Майдану чіткіше чути мелодію, яка лунає з самого ранку — «Пливе кача» у виконанні «Пікардійської терції».

Далі колона піднімається по Інститутській також повільно з однією зупинкою біля пам’ятної Плити. Під час ходи деякі люди вставляють квіти в дерева з фотографіями загиблих. Всі зупиняються на Алеї Героїв Небесної Сотні біля невеликої церковної каплиці, яка зустрічає хід звуками дзвонів.

Присутні курсанти Київського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою. Частина з них — з духовими інструментами. Після виконання державного Гімну у виконанні курсантів починається сама панахида, під час якої священики зачитують імена загиблих.

Дуже зворушливим стає момент, коли всі присутні схиляють коліна перед загиблими Героями …. Після панахиди учасники ходи покладають квіти біля символічного меморіалу з фотографіями вбитих активістів на Інститутській.

Графік роботи:

18 лютого