Імпреза, присвячена 100–річчю Української національної революції 1917-1921 років

 

24 березня 2017 року в концертній залі Українського дому за участі Першого Віце-прем'єр-міністра України, Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та Міністра Культури України Євгена Нищука, представників громадськості, українських дисидентів та представників мистецтва відбувся захід, присвячений 100-річчю Української національної революції 1917-1921 р.р.

«Цього року ми відзначаємо століття Української національної революції 1917–1921 років. У ті важкі часи українці вперше за майже трьохсотлітню історію використали шанс реалізуватися як державна нація… Героїзм та жертовність борців за волю України сьогодні також допомагають нам в обороні державної самостійності та демократії. У багатьох геополітичних аспектах ми є свідками повторення ситуацій сторічної давності. Вкотре українцям доводиться боротися за свою державність на різних фронтах, однак тепер на нашому боці омитий кров’ю героїв неоціненний досвід минулих поколінь і підтримка міжнародних партнерів», — наголошує на важливості вшанування пам’яті Української національної революції1 917-1921 років у передньому слові до фотолітопису «ЗА УКРАЇНУ, ЗА ЇЇ ДОЛЮ, ЗА ЧЕСТЬ І ВОЛЮ, ЗА НАРОД» Степан Кубів, перший віце-прем'єр-міністр України, міністр економічного розвитку і торгівлі України, голова Всеукраїнського товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса.

У програмі імпрези відбулась прем’єра хронікально-документального фільму «ЗА УКРАЇНУ, ЗА ЇЇ ВОЛЮ! (миттєвості української історії)» відомого українського кінорежисера–документаліста Сергія Буковського, презентація фотолітопису «ЗА УКРАЇНУ, ЗА ЇЇ ДОЛЮ, ЗА ЧЕСТЬ І ВОЛЮ, ЗА НАРОД», у якому зібрано та вперше опубліковано максимальний комплекс фотоматеріалів часів Української революції 1917–1921 років. Не претендуючи на вичерпність, доповнивши світлини історичними фактами, творці цього видання намагалися відобразити масштаб і розмах визвольних змагань, зберегти пам’ять про тих, кому ми завдячуємо новітньою українською державністю та фотовиставка «ПОСТАТІ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ РЕВОЛЮЦІЇ», «СТО ПЕРЕМОГ УКРАЇНИ (1917-2017)»

Організаторами заходу виступили: Всеукраїнське товариство «Меморіал» ім. В. Стуса, Національна світлинотека «Українська мить», Мистецький фонд імені Короля Данила, Благодійний фонд «Відродження України», Видавничий Дім «Ін Юре».

Графік роботи:

24 березня

о 10:00