«Герої спортивного року-2017»

 

4 квітня 2018 року в Українському домі, при повному аншлазі в концертній залі, відбулася ХІІ Всеукраїнська урочиста церемонія «Герої спортивного року-2017» - національний «Спортивний Оскар», покликаний визначити та нагородити кращих атлетів, тренерів, команди й фахівців у спортивній галузі країни.

Кандидатів та переможців для нагородження Всеукраїнської урочистої церемонії «Герої спортивного року-2017» визначала Українська Академія спорту в 6 номінаціях.
 
Номінанти та переможці визначалися в таких олімпійських номерах програми:
Найкращий спортсмен року:
Олег ВЕРНЯЄВ – срібний призер чемпіонату світу зі спортивної гімнастики (вправи на брусах), дворазовий чемпіон Європи (багатоборство, вправи на брусах), бронзовий призер чемпіонату Європи (опорний стрибок), переможець загального заліку Кубка світу,
Михайло РОМАНЧУК – срібний призер чемпіонату світу з плавання (1500м),
Олександр ХИЖНЯК – чемпіон світу, чемпіон Європи з боксу (75кг); найкращий боксер чемпіонату світу та Європи, найкращий боксер світу-2017 - який і став переможцем у цій номінації.

Найкраща спортсменка року:
Еліна СВІТОЛІНА – 6-а ракетка світу, переможниця престижних турнірів Прем'єр-серії (Торонто, Рим, Стамбул, Дубаї, Тайпей), рекордсменка українського жіночого тенісу (понад 50 перемог в поєдинках за рік),
Юлія ТКАЧ – срібна призерка чемпіонату світу, бронзова призерка чемпіонату Європи з боротьби (63кг),
Ольга ХАРЛАН – чемпіонка світу з фехтування на шаблях- перемогла у цій номінації.

Найкращий тренер року:
Світлана САІДОВА – головний тренер збірної України з синхронного плавання – за 6 медалей чемпіонату світу - перможець у цій номінації;
Тамара ТОКМАЧОВА – головний тренер збірної України зі стрибків у воду – за перше загальнокомандне місце збірної України на чемпіонаті Європи (10 медалей);
Олександр ХИЖНЯК – особистий тренер Олександра Хижняка – чемпіона світу та Європи з боксу, найкращого боксера світової та європейської першостей, найкращого боксера світу-2017.

Сенсація року:
Катерина КРИВА – дворазова чемпіонка Європи з карате (куміте) (-50кг) в індивідуальній та командній першостях;
Юлія ЛЕВЧЕНКО – срібна призерка чемпіонату світу з легкої атлетики, бронзова призерка чемпіонату Європи в закритих приміщеннях, бронзова призерка чемпіонату світу U20, чемпіонка Європи U23 (стрибки у висоту) – переможниця в цій номінації;
Дар'я БІЛОДІД – чемпіонка Європи з дзюдо (48кг).

Найкраща команда року (збірна):
Жіноча збірна України з баскетболу 3х3 у складі Оксани Моллової, Дар'ї Завидної, Ганни Зарицької, Кристини Філевич – бронзові призерки чемпіонату світу; Жіноча збірна України з біатлону у складі Ірини Варвинець, Юлії Джими, Анастасії Меркушиної, Олени Підгрушної – срібні призерки чемпіонату світу (естафета);
Збірна України з синхронного плавання Ганна Волошина, Анастасія Савчук, Олександра Кашуба, Валерія Апрєлєва, Єлизавета Яхно, Ксенія Сидоренко, Яна Нарєжна, Владислава Алексіїва, Марина Алексіїва – бронзові призерки чемпіонату світу (6 медалей) - які і перемогли у цій номінації.

Олімпійська надія України:
Дар'я БІЛОДІД – чемпіонка Європи з дзюдо серед дорослих (48кг) – переможниця в цій номінації;
Марта КОСТЮК - переможниця юніорського Australian Open (одиночний розряд), переможниця юніорського US Open (в парному розряді), переможниця дорослого турніру ITF; Ярослава МАГУЧИХ - чемпіонка світу серед дівчат з легкої атлетики, чемпіонка XIV літнього Європейського юнацького олімпійського фестивалю (стрибки у висоту)

Сильні духом (паралімпійські види спорту):
Лейля АДЖАМЕТОВА – триразова чемпіонка світу з легкої атлетики серед спортсменів з порушенням зору (100м, 200м, 400м);
Людмила ЛЯШЕНКО – чотириразова чемпіонка, срібна та бронзова призерка чемпіонату світу з лижних перегонів та біатлону, переможець та багаторазовий призер Кубків світу з біатлону серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату – переможниця в цій номінації;
Іван СІВАК – чемпіон та бронзовий призер чемпіонату світу зі спортивних танців на візках серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату, найкращий спортсмен жовтня-2017 за версією Міжнародного паралімпійського комітету .

Разом з олімпійцями (неолімпійські види спорту) були також нагороджені:
Станіслав ГОРУНА – чемпіон Х Всесвітніх ігор, срібний призер чемпіонату Європи в індивідуальній категорії та бронзовий призер в командному куміте з карате;
Лариса СОЛОВЙОВА – чемпіонка Х Всесвітніх ігор з пауерліфтингу, єдина в світі чотириразова чемпіонка Всесвітніх ігор (2005, 2009, 2013, 2017 рр.);
Світлана ТРОСЮК – чемпіонка Х Всесвітніх ігор з сумо Спортивна слава України (легендарні спортсмени минулого).

Нагородження проводили відомі українські політики, артисти та спортсмени. Безпосередню участь у нагородженні також приймали: Міністр молоді і спорту – Жданов, Віце-премєр міністр - Вячеслав Павленко, Голова олімпійського комітету - Сергій Бубка.

Графік роботи:

4 квітня

о 18:00