Форум неформальної освіти дорослих «ОСВІТА ДОРОСЛИХ І РОЗВИТОК ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА»

 

2 та 3 листопада 2017 року в Українському домі відбувався Форум неформальної освіти дорослих «ОСВІТА ДОРОСЛИХ І РОЗВИТОК ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА».

«Вік живи, вік учись»: такого принципу дотримуються учасники неформального форуму освіти дорослих. Зустріч пройшла в Українському домі з метою формування єдиного простору для професійної взаємодії та обміну досвідом провайдерів освітніх послуг для дорослих, а також визначення перспектив розвитку такої неформальної освіти.

У заході взяли участь міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, Президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, керівництво і члени Європейської асоціації освіти дорослих, Громадського об'єднання «Українська асоціація освіти дорослих», а також представники інших громадських організацій України та Європи. Виступаючи на форумі, міністр освіти і науки України зазначила: «В ХХІ столітті дуже важливо постійно підвищувати рівень власних знань та мати можливість перепрофілювання. Тому основну увагу в розвитку освіти для дорослих слід приділяти створенню спеціальних курсів».

Захід сприяв зміцненню мережі контактів учасників, підвищенню обізнаності про цінність навчання впродовж життя та розумінню освіти громадянського суспільства та її ролі у сучасному розвитку відкритого демократичного суспільства.

З 2016 року Українська асоціація освіти дорослих спільно з DVV International в Україні та ISAR "Єднання" здійснює програму "Підготовка фахівців у сфері освіти для дорослих, включно з питаннями громадянської освіти", яка надихнула учасників на розробку кількох навчальних програм, спрямованих на активізацію та підтримку демократичних змін в українському суспільстві. Форум неформальної освіти дорослих "Освіта дорослих і розвиток громадянського суспільства" мав на меті зробити крок у розвитку громадської інтелектуальної спільноти, здатної до генерування нових ідей, корисних громадянських ініціатив, громадянського суспільства, а також зміцнення та збагачення демократії.

Міністерство освіти і науки України зацікавлене стимулювати створення і розвиток подібних курсів по всій території України. Основне завдання зараз - підготувати нормативно-правові акти і провести централізовану політику щодо підтримки неформальної освіти дорослих. У зв'язку з цим в даний час готується законопроект, який запустить подібні освітні реформи. В ході роботи форуму учасники поділилися досвідом реалізації проектів освіти для дорослих на регіональних рівнях, а також внесли свої пропозиції в загальну концепцію неформальної освіти України.

Графік роботи:

2–3 листопада

Вхід за запрошеннями