ФОРУМ ДО 85-ТИХ РОКОВИН ГОЛОДОМОРУ

 

22 листопада 2018 року в Українському домі проходив масштабний Міжнародний форум «Україна пам’ятає, світ визнає» до 85-тих роковин Голодомору 1932–1933 років в Україні.

Участь у відкритті заходу взяли: Перший віце-прем‘єр-міністр України Степан Кубів; Віце-прем‘єр-міністр України В’ячеслав Кириленко; міністр культури України Євген Нищук; поет, видавець, лауреат Шевченківської премії Іван Малкович; Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.
У своїй промові Перший віце-прем‘єр-міністр України Степан Кубів наголосив: “Нелюдський злочин Голодомору має бути відкритий та визнаний геноцидом, всупереч спробам Москви приховати його чи заперечити, щоб ніколи і ніде не повторився цей страшний злочин проти людини і людяності”.
“Ми хочемо, щоб міжнародне співтовариство знало, що Україна, попри всі трагедії, стає сильнішою. Нині вона стримує збройну агресію зі Сходу і саме цим ми захищаємо весь західний світ від путінської навали”, — закцентував Віце-прем‘єр-міністр України В’ячеслав Кириленко.

У 2018 році Україна та світ відзначають 85-ті роковини Голодомору. Зокрема 85 днів триває Міжнародна акція «Запали свічку пам’яті». Станом на сьогодні меморіальні заходи відбулися у більш як 80-ти містах планети. Серед країн: Австралія, Канада, США, Японія, Китай, Португалія, Італія, Угорщина, Чехія та ін. Акції єднання відбуваються щодня, в різних містах, в різних країнах світу, і завершаться у Києві на День пам’яті жертв Голодомору.

 

Графік роботи:

22-23 листопада