Другий Національний форум «Трансформація України»

 

Громадянське суспільство наполягає на необхідності двостороннього відповідального діалогу з владою. З таким лозунгом в Українському домі 30 листопада відбувся другий Національний форум «Трансформація України».

Після Революції Гідності в країні не відбулось важливих політичних змін. Предстоятель УПК Київського Патріархату Філарет зазначив, не можна побудувати розвинуту економіку, здорове суспільство, якщо не виховувати в людях моральні принципи, не впроваджувати демократичні стандарти, миритися з духовною убогістю, яка на будь-якому рівні призводить до корупції. «Наші громадяни хочуть змін, але повністю не готові до них. Корупція триває тому, що ми забуваємо про життєві цінності. Які це цінності? Це правда і любов», - наголосив Філарет.

Професор Богдан Гаврилишин говорив про необхідність надати дорогу молоді, відкрити соціальні ліфти для освіченої генерації людей 25-30 років, забезпечити їх можливість потрапити у владу. З його думкою також погодились представники країн ЄС та міжнародних організацій.

Ключовою стала доповідь експерта Світового банку, Томаша Шуби: «Як відкрити можливості економічної активності в Україні (досвід трансформації країн Центральної та Східної Європи: практичні уроки для України)». Суспільний діалог суспільства та влади, команда якої має бути міцною та сконсолідованою, чітке стратегічне планування та раціональне використання власних ресурсів, які доповнять міжнародні фінансові надходження та інвестиції – такими були його поради до трансформації країни.

Нагадаємо, що метою заходу було об'єднати зусилля всіх зацікавлених сторін задля того, щоб трансформувати нашу країну відповідно до європейських стандартів. Головною темою для доповідей була: роль громадянського суспільства у розбудові України як європейської держави й можливості використання досвіду країн Центральної та Східної Європи у трансформації країни згідно зі стандартами ЄС.

Графік роботи:

30 листопада

11:00