ДО ДНЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ. ВИСТАВКА «У ФОКУСІ ПОДІЙ».

 

До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, ДП «Український дім», Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності та група фотографів HUMAN FACTOR. LAST EDITION презентували виставку «У фокусі подій».

Українські фотожурналісти, які переживали події Революції гідності пліч-о-пліч із протестувальниками, фіксуючи незабутні миті героїзму, драматичності, людяності і братерства побратимів по духу. Інколи вони навіть не усвідомлювали, що їхні знімки стануть історичними, вони просто робили свою справу. Часом фотожурналісти, представники інформаційних агентств, приходили на Майдан із величезним бажанням зробити такі кадри, які нарешті покажуть Європі і усьому світові, що насправді відбувається в серці їхньої країни.

Але здебільшого вони фотографували для тих, хто боровся. Вони пам’ятають різко змінений вектор розвитку країни, наслідком чого стало не підписання Угоди про асоціацію із ЄС. Вони пам’ятають ніч побиття студентів з 29 на 30 листопада, криваве 1-ше грудня, ніч штурму з 10 на 11 грудня, парламентський диктаторський день 16 січня і, як наслідок, – Вогнехрещу з коктейлями Молотова і шинами, перші смерті 22 січня і масові розстріли мирних протестувальників 18–20 лютого, дні вшанування Героїв Небесної Сотні.

Вони пам’ятають, як збиралися депутати на засідання 20 лютого – і як шукали голоси для екстрених рішень. Вони хочуть, щоб усі ці доленосні миті історії пам`ятали і всі ми. Серед авторів виставки – також загиблі на фронті фотокореспонденти Віктор Гурняк (жовтень 2014) та Сергій Ніколаєв (лютий 2015).

Графік роботи:

18–20 лютого

з 11:00 до 18:00

Вхід вільний