Демонстрація українських народних строїв на тему «Борщівська сорочка. Традиції і сучасність»

 

11 вересня у рамках виставки «Благословенна Україна» відбувся показ народних строїв з приватної колекції Віри Матковської «Борщівська сорочка».


У демонстрації взяли участь відомі українці, які зробили вагомий  внесок у розвиток нашої культури й продемонстрували стійкий патріотизм в ці нелегкі часи для нашої держави.

Оксана Старак – продюсер проекту подякувала усім, хто підтримав і допоміг зібрати таку велику і величну виставку. Також вона зазначила, що колекція «Борщівської сорочки» складає найбільшу кількість вишиванок.

Колекціонер і власник виставки «Борщівської сорочки» Віра Матковська сказала: «Моя колекція унікальна тим, що зібрана в одному районі, це Тернопільська область, Борщівський район. Аналогів техніки її вишивання не має. Оскільки, тут використовується чорна нитка, виготовлена з вовни молодої ягняти, яка не линяє. Сорочкам щонайменше 100 років».

Завдання виставки – популяризувати вишивку, зробити її відомою і  стильною, щоб у кожному куточку світу українців могли ідентифікувати за вишиванкою.

Художній керівник Українського драматичного театру «КОРиФЕЇ» Роман Корнієнко наголосив: «Наше завдання – зробити сорочку БРЕНДОМ. Вилити у неї душу, щоб вона стала цікавою усім».

Влада Литовченко, куратор проекту зазначила: «Я отримала запрошення вiд заступника Генерального директора Українського дому Оксани Старак зкординувати демонстрацiю унікальної борщiвської сорочки. Не зважаючи на п'ятиденний термiн приготування, вирiшила запросити до демонстрацiї вiдомих українцiв,якi мають тверду патрiотичну позицiю й зробили значний внесок в розвиток української держави, зокрема культури. Я дуже вдячна всiм зiрковим учасникам,якi пiдтримали захiд й створили атмосферу справжнього свята автентичної, раритетної борщiвської сорочки. До речi, на демонстраторах було вдягнено строї Борщiвщини вiдомої колекцiонерки Вiри Матковської, деяким з них бiльш,нiж 100 рокiв, й вони є унiкальними й безцiнними. Цей захiд - це можливiсть презентувати й популяризувати багатющi зразки нематерiальної культури України в еволюцiї вiд традицiй до сучасностi. Я мрiю про те, щоб презентувати українську культуру, мистецтво, традицїi по всьому свiту й проводити певнi заходи спiльно з ЮНЕСКО. Бажаю, щоб про нашi культурнi надбання знав й мав захоплення увесь свiт!».

Організаторами заходу виступили: ДП «Український дім», Центр фольклору та етнографії при КДУ ім. Т.Г.Шевченка, Міжнародний Фонд культурного співробітництва Влади Литовченко та Комунікаційне агентство MPR Communications Group.

Дякуємо усім, хто був з нами!

Борщівська сорочка

Графік роботи:

11 вересня

о 17:00

Борщівська сорочка Борщівська сорочка Борщівська сорочка

Борщівська сорочка Борщівська сорочка Борщівська сорочка

Борщівська сорочка Борщівська сорочка