Чорнобиль не знає кордонів

 

26 квітня 2018 року в Українському домі відбувся пам’ятний захід «Чорнобиль не знає кордонів» з нагоди ХХХІІ роковин Чорнобильської катастрофи.

Зазначений міжнародний доброчинний проект народився в результаті співпраці таких поважних організацій як Асоціація християнських справ (Гібралеон, Іспанія), Чорнобильський дитячий фонд Японії (Токіо), компанія Acino (Цюрих, Швейцарія), Інститут ендокринології та обміну речовин імені В.П.Комісаренка НАМН України (Київ) та Міжнародний благодійний фонд «Діти Чорнобиля за виживання» (Київ).

Оранізатори визначили для себе мету заходу – привернути увагу громадськості до проблем осіб, які були дітьми і підлітками на час аварії на ЧАЕС і донині страждають від захворювань щитовидної залози, а також дітей, котрі сьогодні проживають на радіаційно забруднених територіях Українського Полісся.

У фойє концертного залу Українського дому відбувалась виставка картин з художньої соломки. На ній експонували кращі роботи педагогів і вихованців Овруцької зразкової Малої академії народних мистецтв та ремесел – мешканців 3-ї чорнобильської зони – зони гарантованого добровільного відселення, а у концертному залі відбувався благодійний концерт, в якому приймали участь Національний Президентський оркестр України (художній керівник і головний диригент – народний артист України Анатолій Молотай), а також знані вокалісти: народні артисти України Жанна Боднарук і Володимир Засухін, заслужена артистка України Ірина Кулик, лауреати міжнародних і всеукраїнських конкурсів Аліна Башкіна та Вікторія Літвінчук. Ведучий програми – заслужений артист України Володимир Скринник. Прозвучать твори композиторів Мирослава Скорика, Фрідеріка Шопена, Віктора Тузика, Чезаре Біксіо, Володимира Верменича, Жоржа Гарваренца, Астора П’яццоли, Володимира Івасюка, Йоганнеса Брамса, Миколи Мозгового, Томазо Альбіноні, Анатолія Кос-Анатольського, Джиммі Фонтани, Анатолія Карпенка, Маргеріт Монно, Ендрю Ллойда Веббера та Миколи Лисенка.

У вщент заповненій глядацькій залі були присутні: учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та члени їхніх родин; особи, евакуйовані 1986 року з Прип’яті, Чорнобиля та інших населених пунктів зони відчуження; вчителі та старшокласники, які нині мешкають у радіаційно забруднених районах Житомирської, Рівненської і Київської областей; слухачі Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля, представники профільних міністерств і відомств та іноземні гості.

Графік роботи:

26 квітня