«Честь професії 2018»

 

Українська Асоціація Медіа Бізнесу та Незалежна Асоціація Телерадіомовників за підтримки Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку (The Swedish International Development Cooperation Agency), проекту «У-медіа» міжнародної організації «Інтерньюз нетворк», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Програми розвитку ООН в Україні, Проекту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» та Система компаній «Кока-Кола» провели ІХ конкурс професійної журналістики «Честь Професії» », який проводиться з 2010 року.
А 15 травня 2018 року в Українському домі відбулася урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу професійної журналістики, де стали відомими імена тих, хто своїми матеріалами заслужив почесне звання «Честі професії 2018».
Цього року у п’яти основних та двох спеціальних номінаціях за звання найбільш професійних, впливових та актуальних журналістських матеріалів змагались автори 585 робіт. Участь у проекті взяли журналісти з усіх куточків України. Участь у Церемонії нагородження взяли журналісти, громадські та політичні діячі, представники державних та бізнес-структур, відомі та авторитетні медіа персони такі як: Народний депутат Єгор Соболєв, відомий журналіст, ексведучий програми «Свобода слова» на каналі ICTV Андрій Куликов та інші. Традиційно до відзначення найкращих журналістів року також були запрошені представники дипломатичного корпусу.

Конкурс проводився у п'яти основних номінаціях: «Найкращий матеріал з громадянською позицією»; «Найкраще подання резонансного матеріалу»; «Найкращий репортаж»; «Найкраще подання складної теми»; «Надія журналістики», та дві додаткові «Зарядись проти корупції» та «Конструктивна журналістика

У номінації «Надія журналістики» існувало обмеження за віком автора матеріалу – не старше аніж 24 роки. Крім того, цьогоріч Наглядова рада конкурсу прийняла рішення замінити одну із номінацій, «Найкраще журналістське розслідування» на «Найкращий репортаж».

Переможців визначав такий склад журі конкурсу:
У номінації «Кращий матеріал з громадянською позицією»: Лукеренко Кирило, головний редактор Громадського радіо; Мокрик Данило, ведучий програми «Тема дня» на «UA:Перший», журналіст програми "Наші Гроші з Денисом Бігусом"; Самар Валентина, головний редактор ІА «Центр журналістських розслідувань»; «Краще подання резонансного матеріалу».

У номінації «Кращий репортаж»: Андрушко Сергій, журналіст-розслідувач Програма "Схеми: Корупція в деталях" (спільний проект Радіо Свобода та UA:Перший); Бабинська (Вірна) Надія, експертка із моніторингу журналістських розслідувань; Бігус Денис - журналіст-розслідувач, автор і ведучий програми «Наші гроші» та засновник проекту «Декларації».

У номінації «Краще подання складної теми»: Цаплієнко Андрій, військовий кореспондент каналу «1+1»; Осман Пашаєв, виконавчий продюсер Кримської філії суспільного мовлення «UA:Крим» ; Куляс Ігор, тренер з інформаційної журналістики, НСТУ.

У номінації «Надія журналістики»: Мазур Алла , ведуча програм 1+1, адміністратор проекту Сніданок з 1+1; Шалайський Олекса, головний редактор сайту "Наші гроші"; Славінська Ірина, Авторка, ведуча, редакторка та членкиня Правління та Редакційної ради «Громадського радіо», гендерна координаторка кампанії проти сексизму в медіа та політиці «Повага»; Балинський Ігор, засновник та викладач Школи журналістики УКУ, Кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики; Казанжи Зоя, медіа-експерт, журналіст, медіа тренер; Бабій Галина, авторка і ведуча програм, продюсер "Українського радіо".

Склад Відбіркової комісії конкурсу «Честь Професії» у 2018 році:
Номінація «Кращий матеріал з громадянською позицією»: Вакало Ольга, редакторка філії ПАТ "НСТУ" (Запорізька регіональна дирекція);
Кудусова Діляра, головна редакторка газети «Новий день».

Номінація «Краще подання резонансного матеріалу»: Стеблина Наталія, експертка з моніторингу Інституту демократії ім. Пилипа Орлика, викладачка факультету журналістики, реклами та видавничої справи Одеського університету ім.Мечникова; Петренко Галина, директорка ГО «Детектор медіа».

Номінація «Кращий репортаж»: Довженко Отар, викладач Школи журналістики Українського католицького університету; Галяс Олександр, заступник редактора газети "Порто-франко" .

Номінація «Краще подання складної теми»: Виговська Наталія, медіаекспертка, старша викладачка факультету журналістики Запорізького національного університету, директорка ГО «Спілка молодих незалежних журналістів»;
Тетяна Кузнєцова, Декан факультету журналістики НУ «ОЮА», професор, доктор наук із соціальних комунікацій.

Номінація «Надія журналістики»: Єрмолаєва Вікторія, редакторка проекту «Громадське радіо в твоєму місті», ведуча випусків новин і програм, редакторка сайту povaha.org.ua; Гончар Юлія, медіа експертка

Конкурсні роботи оцінювали у два етапи. Спершу їх переглядала кваліфікована Відбіркова комісія. ЇЇ завданням було відібрати не менше 10 та не більше 20 найкращих робіт у кожній номінації, які будуть допущені до подальшого оцінювання журі конкурсу.

Переможцями конкурсу «Честь професії» 2018 стали:

за «Найкращий репортаж» – Антон Семиженко, Insider, «Чотири терабайти болю»;
за «Найкраще подання резонансного матеріалу» – Леся Іванова, «Наші гроші» («Бронедрузі. Як команда Порошенка заробляє на оборонці»);
за «Найкращий матеріал з громадянською позицією» – Богдан Кутєпов, «Громадське телебачення» («Генічеськ»: історія єдиного українського мінного тральщика»);
за «Найкраще подання складної теми» – Мар’яна Вербовська, Zaxid.net («Вода близько. Чотири мультимедійні історії людей, які страждають від зміни клімату»);
за «Зарядись проти корупції» – Марія Землянська, «Свідомо» («Справа честі»);
за «Конструктивна журналістика» – Катерина Сергацкова «Заборона / Zaborona.com» («Майбутнє Донбасу»).
А переможцем у номінації «Надія журналістики», стала Анна Калаур- «Слідство. Інфо» («І словом, і тілом»);

Нагадаємо, що минулого року перемогу в конкурсі «Честь професії-2017» здобули журналісти проектів: «Громадське ТБ», «Слідство.Інфо», «Наші гроші», «Люстратор 7.62», «Схеми» та видання L`officiel.

Графік роботи:

15 травня