Події

Презентація концепції діяльності Українського дому

10 жовтня в Національному центрі «Український дім» відбулася презентація нової концепції діяльності Українського дому.

Головна мета перезавантаження — створити дієвий і сучасний національний центр, який слугуватиме суспільству, буде об’єднувати та представляти кращі національні продукти, досягнення, ідеї та ініціативи, спрямовані у майбутнє.
Директорка Національного центру «Український дім» Ольга Вієру наголосила: «Український дім має об’єднати візіонерські рішення та ініціативи, представити їх широким аудиторіям, сприяти налагодженню діалогу та подоланню культурних дистанцій. Діяльність буде здійснюватися за програмним принципом, що передбачає започаткування міждисциплінарних програм, які стимулюють взаємодію та прискорюють творчі процеси».
Сьогодні команда працює над тим, щоб Український дім став відкритим міждисциплінарним простором взаємодії, діалогу та продуктивної співпраці мистецьких, гуманітарних, соціальних, технічних та інноваційних галузей.

Основними функціями оновленого Українського дому стануть:
1. Презентаційна та освітня: презентація нових національних продуктів та інновацій, реалізація освітніх програм.
2. Діалогова та комунікаційна: ініціювання та модерування міждисциплінарних діалогів; побудова культури діалогу.
3. Координаційна: ініціювання та реалізація програм на міському, міжрегіональному та всеукраїнському рівнях; організація обміну досвідом та проектами.

На презентації виступили спікери, які мають безпосереднє відношення до історії Українського дому.

Президент України 2005-2010 рр. Віктор Ющенко говорив про цінності, які мають бути закладені у основу діяльності оновленого національного центру:

«Нова команда поставила на порядок дня питання: “А взагалі, яка місія Українського дому? Що він може зробить для столичної громади чи для нації як інституція?”. Найбільшою національною проблемою України сьогодні є слабка національна єдність. З точки зору розв’язання цього питання, новий проект Українського дому — це замальовки глибокі і дуже правильні. Тому я можу лише запропонувати підтримати ініціативи, які були сьогодні освітлені, та стати до лав партнерів, друзів, приятелів проекту. У мене нема сумнівів, що ми цим проектом будемо гордитися».

Ідеолог найпершої концепції Українського дому Микола Жулинський згадав, як виникла ідея створення Українського дому, з якою у 1992 році він звернувся до тодішнього прем’єр-міністра Леоніда Кучми.

«Коли я придумав назву “Український дім”, я думав, що це буде своєрідний культурний центр, від якого по всіх столицях світу будуть з’являтися українські культурні центри — “українські доми”. Створити місце, звідки наша культура буде транслюватися у світ. Мені здається, що нова концепція відповідає сьогоднішньому рівню функціонування Українського дому як національного культурного інформаційного центру, і дуже важливо, щоб цей центр був енергійним, функціональним в плані підтримки та трансляції національних культурних індустрій», — поділився Микола Григорович.

Громадська та культурна діячка Наталія Заболотна позитивно оцінила ідею змін:

«Перезавантаження — це шанс на другий Ренесанс для Українського дому. Я переконана, що концепція, яку створила Ольга Вієру з її бекграундом і досвідом — це великий старт для справжнього оновлення національного центру».

Дослідниця та арт-менеджерка Тетяна Філевська поділилася своїми спогадами, пов’язаними з дослідженням історії Українського дому (https://platfor.ma/magazine/text-sq/re-invent/ukrdim-vs-lenin/). Вона наголосила:

«Я би хотіла побажати Українському дому та новому керівництву: який би шлях вони не обрали, якою б не була перспектива Українського дому — щоб ця перспектива, цей план, ця програма спиралася на вивчення, знання, розуміння й прийняття минулого цієї будівлі, цієї інституції, цього місця».

Радник Президента України з питань культури Гео Лерос висловив підтримку ідеї оновлення національного центру і розповів про нові законодавчі ініціативи та майбутні реформи, які зможуть допомогти розвитку подібних інституцій.

«Наступного року до травня місяця ми плануємо подати законопроект про меценатство, щоб нарешті почати розрізняти поняття "благодійник", "меценат" і "філантроп", тому що зараз все йде під поняття "благодійність". І це буде заохочувати будь-яких меценатів інвестувати у культуру, науку і спорт», — пояснив він.

Учасники Бюро змін «Дитяча Демократія» поділилися сподіваннями, що оновлений Український дім стане тим місцем, де свої проекти та ініціативи зможе реалізувати молоде покоління.

Презентацію модерувала стратегічна радниця Офісу реформ Кабінету міністрів України Лариса Мудрак. Вона висловила одну з найважливіших ідей презентації: «Слова “національний центр” та “український дім” мають стати вагомими та змістовними».

Повна концепція розвитку буде оприлюднена на офіційному сайті інституції найближчим часом: http://icc-kiev.gov.ua/

Запис трансляції та фотозвіт доступні на офіційній фейсбук-сторінці Українського дому: https://www.facebook.com/ukrdim/

Контактна особа: Марія Богатікова (+380962338944, bogatikova@icc-kiev.gov.ua)

Графік роботи:

10 жовтня

Послуги конгрес-центра з організації та проведення виставкових та конференц заходів

Відділ проведення заходів надасть всебічну підтримку у плануванні та проведенні будь-якої події. Наші фахівці потурбуються про такі необхідні для успішного проведення заходу деталі, як то: дизайн експозиції, зовнішнє оформлення майданчиків, створення виставкових стендів, підбір тимчасового персоналу, оренда додаткового обладнання, організація фуршетів та кава-брейків.

 • Конференц-зали

  Конференц-зали

  Український дім - ідеальне місце для проведення міжнародних так національних конгресів, конференцій, форцмів, семінарів та інших заходів. До ваших послуг оснащені сучасним конференц-обладнанням зали, які дозволяють проводити як невеликі ділові зустрічі, так і масштабні конференції.

  Детальніше
 • Виставкові зали

  Виставкові зали

  Український дім - унікальний презентаційно-виставковий комплекс, який не має аналогів в Україні. Просторі виставкові зали, холи і велика відкрита площа дозволяють безперешкодно проводити декілька заходів одночасно.

  Детальніше
 • Концертна зала

  Концертна зала

  Концертна зала Українського дому дозволяє проводити на найвищому рівні будь-які заходи: конференції, презентації, з'їзди, прес-конференції та семінари Чудова акустика, новітня кіноапаратура, потужне освітлювальне та звукове обладнання підсилюють враження від шоу-програм і офіційних заходів.

  Детальніше
 • Маштабні події

  Маштабні події

  Український дім понад двадцять років працює на ринку виставково-конгресних та MICE послуг. Робота за новими технологіями із застосуванням сучасних маркетингових стратегій дозволяє щорічно успішно реалізовувати великі міжгалузеві та мережеві проекти, виводити на український ринок світові виставкові бренди.

  Детальніше
 • Послуги з забудови площ

  Послуги з забудови площ

  Український дім пропонує організаторам послуги з забудови площ, використовуючи власне виставкове обладнання.

 • Розміщення реклами

  Розміщення реклами

  Міжнародний конгресс-центр готовий співпрацювати з різнопрофільними компаніями з розміщення реклами. Пропонуємо площі у центрі Києва для розміщення різноманітних друкованих рекламних матеріалів на спеціально обладнаних стендах.

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6